25 września 2019

Kategoria:
Inne

Najpopularniejsze meble biurowe. Przegląd rozwiązań

Inteligentnie, nowocześnie i skutecznie zaaranżowana przestrzeń biurowa wpływa na podniesienie efektywności pracy oraz pozwala w pełni wydobyć potencjał zatrudnionych pracowników. Meble biurowe są niezbędnym elementem wyposażenia, które powinno wspierać pracowników w realizowaniu codziennych zadań, gwarantować komfort pracy poszczególnych zespołów oraz jednostek. Jakie meble biurowe wybrać? W jaki sposób prawidłowo zorganizować funkcjonalną przestrzeń?

Wyposażenie biura a efektywność pracy

Aranżacja przestrzeni, jej funkcjonalność powinna odpowiadać na oczekiwania i zapotrzebowania pracowników jako użytkowników powierzchni w zakresie jej różnorodności jak i funkcjonalności. Istotnym warunkiem wyposażenia biura powinna być dbałość o zdrowie, kondycje psychofizyczną pracowników oraz akustykę biura. W zakresie stylu, kolorystyki, organizacji przestrzeni należy również wziąć pod uwagę kulturę organizacyjną firmy oraz wartości, jakie firma chce przestrzegać i komunikować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. W dzisiejszym świecie szybkiej wymiany informacji i technologii, komunikat w tym zakresie bardzo szybko przenika i staje się elementem budowania wizerunku i przyciągania talentów oraz rozwoju pracowników w organizacji. Na sam koniec należy sprawdzić zgodność proponowanych rozwiązań z przepisami p.poż i BHP.

Przestrzeń wspólna dedykowana dla pracowników, wspomaga interakcję oraz krótkie spotkania ad hoc. Przypadkowe „zderzenia” osób z różnych działów potrafią przyczynić się do tworzenia lepszych rozwiązań, innowacji oraz integracji zespołów. Sprzyjająca koncentracji przestrzeń prywatna to istotne rozwiązanie i konieczność przy projektowaniu biur typu open space w modelu biura XXI wieku. Wydzielenie konkretnych stref znacząco ułatwiają meble biurowe, dzięki którym stworzenie inteligentnego i przyjaznego środowiska pracy jest łatwiejsze i efektywniejsze.

Inteligentnie urządzone biuro strefowe gwarantuje komfort pracy oraz pozwala w pełni wydobyć potencjał, który tkwi w każdym z zatrudnionych pracowników. Biuro jako miejsce pracy oraz przebywające w nim osoby tworzą specyficzny ekosystem, który do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje równowagi i różnorodności, jaką zapewnia prawidłowo zagospodarowana przestrzeń – wyjaśnia ekspert z firmy Furniko z Koszalina.

Nowoczesne rozwiązania do biura

Przestrzeń biurowa powinna zostać wyposażona w ergonomiczne oraz funkcjonalne meble biurowe, wśród których znajdują różnorodne stanowiska do pracy oraz meble ułatwiających przechowywanie dokumentów i podręcznych drobiazgówObecnie zaprojektowane meble zachwycają designem, stylistyką połączoną z wyjątkową praktycznością i funkcjonalnością. Warto zwrócić uwagę na komfort pracy i wygodę pracowników, bo przyjazne środowisko pracy tworzy połączenie wszystkich elementów jak ergonomiczne fotele biurowe oraz nowoczesne biurka. W każdym biurze istotną rolę odgrywają  produkty akustyczne które stają się dodatkowym elementem budowania estetyki wnętrza.

Nowoczesne biuro strefowe to także, m.in. odpowiednio zaaranżowana przestrzeń formalnych i nieformalnych spotkań, strefa regeneracji, strefa Eat &Meet, w której pracownicy mają wystarczającą powierzchnię na interakcję oraz strefa recepcji. Każda z nich wymaga doboru mebli, które będą podnosiły komfort przebywania w biurze i wpływały na zwiększenie efektywności pracy. Automatycznie staną się jego wizytówką, bo wyposażenie biura wiele mówi o samej firmie, jej kulturze i wartościach.