wycieczki szkolne
27 kwietnia 2016

Kategoria:
Inne

Najpopularniejsze kierunki szkolnych wycieczek zagranicznych

Końcówka roku szkolnego wiąże się z wytężoną nauką, ostatnimi sprawdzianami, poprawą ocen, ale również z nagrodami za całe dwa semestry zmagań z książkami. Jedną z nich jest zorganizowana wycieczka szkolna, o której w klasie głośno już od kilku miesięcy. Biura podróży prześcigają się w atrakcyjnych ofertach dotyczących zagranicznych wyjazdów. W wyborze należy uwzględnić koszty, długość trwania wycieczki oraz ciekawy program.

Po sąsiedzku

Często zagraniczny wyjazd obejmuje obszar naszych sąsiadów. Bardzo popularne są wycieczki do Niemiec. Będąc w tym kraju warto zwiedzić kilka atrakcyjnych miast. Na pierwszym miejscu jest Berlin – stolica kraju. Brama Brandenburska, pozostałości „muru berlińskiego”, główny plac dawnego Berlina – Aleksanderplatz, a także Unter der Linden – najbardziej znana aleja miasta. Te wszystkie miejsca są doskonałym magnesem przyciągającym rzesze turystów. Wartym odwiedzenia miastem jest również Poczdam, który znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kultury UNESCO. Znajduje się tam kompleks pałacowo-ogrodowy Sanssouci, piękna starówka, a także Dzielnica Holenderska uważana za jeden z największych zespołów architektury holenderskiej poza Holandią na terenie Europy.

Ojczyzna zachodniej cywilizacji

Popularnym kierunkiem w ostatnim czasie jest również Grecja – kolebka całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin m.in. demokracji, filozofii, teatru, politologii, a także Igrzysk Olimpijskich. Znajduje się tam również warta zobaczenia mityczna góra Olimp – starożytna siedziba greckich bogów. Warto zrobić sobie całodniową wycieczkę do wpisanych na listę UNESCO Meteorów – klasztorów zawieszonych „w niebie”, zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Zwiedzanie tych skalnych masywów przenosi nas do czasów pierwszych wspólnot religijnych mieszkających w jaskiniach i pustelniach. Dla zwolenników zamków i spacerów po plaży doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka do Platamonas. Znajduje się tam potężny grecki symbol, jakim jest zamek Platamon, ze szczytu którego rozciąga się niesamowity widok na Riwierę Olimpijską.

Włoskie atrakcje

Niezwykle atrakcyjnym turystycznie rejonem są Włochy. Program zwiedzania zawsze obejmuje stolicę, czyli Rzym, w czasie zwiedzania którego można zobaczyć nie tylko Koloseum czy Forum Romanum, ale także grób papieża Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Warto również wybrać się do Florencji, gdzie znajduje się Plac Michała Anioła, do legendarnej Pizy z krzywą wieżą położoną na Placu Cudów, Asyżu i Perugii z Bazyliką św. Franciszka. Poza typowym zwiedzaniem architektury można zawitać do Mirabilandii – jednego z największych Parków Rozrywki w Europie lub przenieść się do San Marino –przepięknie położone państwo śródlądowe, które jest enklawą Włoch.

Każda wycieczka dla dzieci w wieku szkolnym stanowi nie lada atrakcję, ale warto przedstawić kilka propozycji i wspólnie z nauczycielem podjąć ostateczną decyzję. Więcej ciekawych programów zagranicznych wycieczek znajduje się na stronie internetowej Biura Turystycznego Czerwiński Travel.