30 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Najpopularniejsze języki obce

Niekiedy można odnieść wrażenie, że granice państw to tylko linie umownie zaznaczone na mapie. Świat stoi obecnie otworem, a do krajów oddalonych o setki kilometrów można dotrzeć w ciągu kilku godzin. Coraz mniejsze znacznie ma także bariera językowa. Nie tylko młodzież, ale także osoby dorosłe chętnie poznają słownictwo oraz gramatykę języka kraju, do którego się udają. Nauka jakich języków obcych jest obecnie najpopularniejsza?

Język angielski – najważniejszy język obcy

Języka angielskiego uczą się dzieci niemalże na całym świecie. Od najmłodszych lat przyswajają zarówno słownictwo, jak i gramatykę, a także uczą się komunikacji w codziennych sytuacjach. Dla obecnie rosnącego pokolenia język ten będzie tak samo istotny jak rodzima mowa.

Angielski przydaje się nie tylko w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych Ameryki czy na Wyspach Brytyjskich. Można się nim posługiwać w najdalszych zakątkach na kuli ziemskiej. To dzięki znajomości właśnie tego języka w szybko udaje się zarezerwować pokój w hotelu, jedzenie, porozumieć się w szpitalu, czy po prostu zapytać o drogę – i to w niemal każdym kraju.

Nauka angielskiego może przynieść także spore korzyści w innym aspekcie życia.

Znajomość języka angielskiego na poziomie C1 znacznie zwiększa szanse na znalezienie dobrzej płatnej posady. Pracodawcy wymagają dzisiaj od pracowników nie tylko swobodnego komunikowania się, ale także posługiwania się angielską terminologią techniczną czy żargonem biznesowym – mówi ekspert ze szkoły językowej POLIGLOTA w Krakowie

Język sąsiadów zza Odry

Niektórzy otwarcie przyznają się do tego, że język niemiecki jest dla nich skomplikowany. Mimo tego, to ciągle, od wielu lat jeden z najchętniej poznawanych języków obcych.

Wpływ na taki stan rzeczy ma emigracja zarobkowa Polaków do Niemiec. Jednak coraz częściej uczą się go także osoby, które pasjonują się podróżami. W naszym kraju swoje siedziby ma również ogromna ilość niemieckich przedsiębiorstw – zazwyczaj szukają one kadry potrafiącej w stopniu podstawowym komunikować się w ich języku.

Modne języki obce

Popularna jest nie tylko nauka języków obcych, które są praktyczne, gdyż posługuje się nimi mnóstwo osób na świecie. Rozwój turystyki oraz tanie bilety lotnicze przyczyniły się do tego, że ludzie chętnie poznają kulturę i obyczaje innych państw.

Dlatego między innymi tak popularne są języki krajów, które stanowią wakacyjne kierunki i są często uwzględniane w czasie planowania urlopu. Języki włoski, francuski i hiszpański to te, których kursy są obecnie bardzo popularne w szkołach językowych. Ich znajomość, nawet na niezbyt zaawansowanym poziomie, umożliwia swobodną konwersację w hotelach, restauracjach czy na lotnisku.