25 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Najpopularniejsze drinki na świecie

Jeśli nie jesteś fanem wina, piwa czy mocnego alkoholu to być może posmakują Ci drinki. Drinki mogą być wykonane z przeróżnych alkoholi, z różnymi dodatkami. Warto wypróbować kilka z nich, a może staną się Waszymi ulubionymi.  Poznaj więc receptury na znane  koktajle, dowiedz się jak łatwo możesz przygotować je w zaciszu własnego domu.

Drinki najczęściej kupowane są w barach, pubach, oraz dyskotekach. Tam można spotkać się z naprawdę długą listą proponowanych drinków. Do wyboru są drinki wytrawne, bądź słodkie. Mają nie tylko różne smaki, ale również różnią się wielkością i zawartością alkoholu.
Pierwsze drinki dotarły do nas w latach dziewięćdziesiątych. Zachwycaliśmy się wtedy żubrówką z sokiem jabłkowym oraz whisky z colą. Były to bardzo wyszukane jak na te lata drinki. W latach późniejszych pojawiło się sporo nowości. Polacy oszaleli na punkcie drinka malibu, campari, oraz innych. Próbowano coraz to nowych smaków, nowych połączeń i tak powstawały pyszne drinki.

Przepisy na drinki mogą różnić się od siebie w zależności od tego, kto je przyrządza. Są jednak takie, które znane są na całym świecie i ich skład jest zawsze jeśli nie ten sam to bardzo zbliżony. W Polsce bardzo popularnym drinkiem zwłaszcza pośród kobiet jest mojito. Drink smakuje również i mężczyznom. Oni właśnie często dodają do niego więcej alkoholu aby był mocniejszy. Składniki tego drinka sąłatwo dostępne. Podstawą klasycznej wersji mojito jest biały rum. Kolejnymi składnikami sąświeża mięta, limonka, brązowy cukier, woda gazowana oraz kruszony lód. Mojito ma przyjemny orzeźwiający smak, lekko słodki od cukru i zarazem orzeźwiający dzięki zawartości mięty oraz limonki.
Znana wszystkim Pina Colada to drink pochodzący z Karaibów. Pierwszy raz przyrządzono go w Puerto Rico. Zrobił go Ramon Marrero w latach 50-tych XX wieku. Do dzisiejszych czasów drink ten jest uznawany za oficjalny drink narodowy. Pina Coladę przygotowuje się na bazie białego rumu. Dodatkami są kokosowa śmietanka oraz sok ananasowy. Podaje się go z lodem oraz kawałeczkiem ananasa bądź plasterkiem cytryny. Pojawiają się również droższe wersje, wóczas drink ten podawany jest w wydrążonym ananasie.
Nie ma chyba osoby, która nigdy nie słyszała o Margaricie. Jest to meksykański koktajl alkoholowy bazujący na tequili, likierze typu triple sec oraz na soku z cytryny bądź z limetki. Margarita doceniana jest za niezwykły smak, ale również za sposób serwowania. Brzeg kieliszka oblepiony jest crusta, czyli solą, która trzyma się na soku z limonki.
Smakowitą odmianą klasycznej margarity jest drink Granat Martini z dodatkiem Lubuski gin. Dokładny przepis z proporcjami można znaleźć na stronie lubuskibrand.pl w dziale przepisy. Jego przygotowanie jest niezwykle proste, a smak zachwycający. Składnikami drinka są
Lubuski Gin, wermut Totino Rosso, sok z granatu, cząsteczki granatu, a do dekoracji potrzebna jest mięta oraz skórka z limonki. Wystarczy wszystkie składniki wlać do schłodzonej szklanki, a następnie delikatnie zamieszać. Wrzucić kilka cząstek granatu i udekorować.

Warto zajrzeć na podaną stronę, bo znajduje się tam wiele interesujących przepisów na drinki, znane i te jeszcze mniej popularne a zasługujące na uwagę.