8 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Najpopularniejsza drukowane materiały reklamowe

Od czasu swego powstanie w XV wieku druk przeszedł ogromną metamorfozę – zmieniły się nie tylko technologie, ale również ich zastosowanie. Obecnie druk wykorzystywany jest nie tylko do przekazywania informacji – bardzo szerokie zastosowanie znajduje również w branży reklamowej. Przy jego użyciu wytwarza się szeroką gamę materiałów reklamowych, które spotykamy na praktycznie każdym kroku.

Plakaty, banery, billboardy

Należą do najpowszechniej stosowanych form reklamy zewnętrznej, szczególnie w miastach, gdzie można spotkać je na praktycznie każdym kroku. Podstawowa różnica między nimi to format. Plakaty, których szerokość i wysokość nie przekracza zazwyczaj 1,5 metra obecne są między innymi na przystankach autobusowych, specjalnych gablotach reklamowych bądź w witrynach sklepów. Banery reklamowe, drukowane zazwyczaj na wytrzymałych tworzywach sztucznych mogą mieć kilkanaście metrów długości, montuje się je głównie na elewacjach budynków, na ogrodzeniach, w specjalnych ramach. Reklamy do kilkunastu metrów kwadratowych zaliczamy również billboardy – drukowane są w tzw. brytach (cały billboard składa się z kilku części naklejonych w odpowiedniej kolejności). Wydruki wielkoformatowe są tzw. megaboardy, czyli ogromne płachty siatki mesh, montowane zazwyczaj na rusztowaniach remontowanych budynków – mogą one mieć powierzchnie nawet kilkuset metrów kwadratowych.

Roll-up

To bardzo ciekawy rodzaj reklamy mobilnej, chętnie wykorzystywany przez firmy podczas imprez firmowych, na targach branżowych i przy innych okazjach – mogą również zdobić pomieszczenia biurowe. Czym jest roll-up?

Roll-up to rodzaj zwijanego plakatu, który na stałe zamontowany jest w specjalnej lekkiej metalowej kasecie – wyjaśnia przedstawiciel drukarni OfepressKaseta wyposażona jest w mechanizm zwijający oraz specjalny maszt – po rozwinięciu materiału i zahaczeniu go o szczyt masztu, plakat staje się widoczny. To wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia ustawienie reklamy w praktycznie dowolnym miejscu i wielokrotne wykorzystywanie jej w zależności od potrzeb. Kaseta nie tylko ułatwia przenoszenie i magazynowanie, ale również chroni materiał przed zniszczeniem. Każdy roll-up posiada czarne etui transportowe z wygodnymi rączkami.

Oferujemy w pełni profesjonalną obsługę projektowania, wydruku oraz kurierskie wysyłki materiałów pod wskazane adresy.

Siatki OWV

One Way Vision to nazwa specjalnych siatek, które naklejane są na szybach okiennych po ich zewnętrznej stronie. Oczka siatki są bardzo małe i rozmieszczone jedno obok drugiego, dzięki czemu OWV działa na zasadzie podobnej do okna weneckiego. Jego zewnętrzna, zadrukowana strona jest nieprzenikalna dla wzroku, jednocześnie jednak przez siatkę jest w stanie przedostać się światło słoneczne. Oklejenie szyb witryny sklepowej spowoduje więc, że wnętrze pomieszczenia pozostanie niewidoczne, lecz ze środka wciąż będzie można obserwować to, co dzieje się na ulicy.

Fototapety i naklejki podłogowe

Ściany i podłogi pomieszczeń (zwłaszcza w sklepach średnio i wielkopowierzchniowych) lub wnętrz pojazdów (np. pociągów, tramwajów, autobusów) mogą stać się dzięki tym rozwiązaniom bardzo estetycznym nośnikiem reklamy. Wiele agencji wykorzystuje je do realizacji bardzo kreatywnych pomysłów.