10 maja 2017

Kategoria:
Inne

Najlepsze metody prania wykładzin i dywanów

Dywany i wykładziny, które leżą w naszych domach czy biurach, starannie odkurzamy co kilka dni, a zazwyczaj raz w tygodniu. Jednak taka pielęgnacja nie wystarczy, jeśli chcemy, aby ładnie wyglądały i były czyste. Brud wnika znacznie głębiej, dlatego wszystkie pokrycia podłóg powinniśmy regularnie prać.

Powierz dywan profesjonalistom

Najlepiej jest powierzyć dywany profesjonalistom. Sprawdzone firmy sprzątające posiadają specjalne urządzenia, dzięki którym bez większego wysiłku wyczyszczą wykładzinę ze wszelkich zabrudzeń – mówi nasz rozmówca z firmy Thomas. Praktycznie w każdym mieście znajdziemy takie usługi. Lecz zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty danego zakładu, powinniśmy mieć pewność, że dobrze wykona swoją pracę. Dopytajmy, jakimi środkami i za pomocą jakich urządzeń mają być czyszczone dywany. Poinformujmy, jeśli dywan jest mocno poplamiony. Zapytajmy, czy te zabrudzenia również zostaną usunięte i czy mimo zastosowania silnych preparatów, wykładzina nie zostanie zniszczona, a efekty będą zadowalające.

Pranie metodą „suchej piany”

Jedną z bardzo popularnych obecnie metod prania wykładzin i dywanów jest tzw. metoda „suchej piany”. W błyskawicznym czasie pozwala oddać pomieszczenie do ponownego użytku. Czyszczenie „suchą pianą” nie wymaga zawożenia dywanu do firmy sprzątającej, wszystko może być wykonane w domu bądź biurze klienta. Do prania wykorzystywany jest specjalny szampon, zawierający mieszaninę silnie pieniących się składników. Piana skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia, jak również kurz i roztocza, które u wielu osób powodują alergie. Szampon ładnie pachnie i nie zawiera niekorzystnych dla zdrowia związków.

Tradycyjne pranie na mokro

Firmy sprzątające wielokrotnie oferują również tradycyjne pranie dywanów na mokro, często nazywane praniem wodnym. Także pozwala wyeliminować roztocza, dzięki użyciu odpowiednich preparatów oraz dużej ilości wody, pozwalającej na ich właściwe działanie. Pranie na mokro wykonywane jest w budynku firmy sprzątającej. Brud usuwany jest nie tylko z włosia, ale też od spodu dywanu. Przed tym jednak zostaje dokładnie wytrzepany. Kiedy jest już gotowy, zostanie spakowany i czeka na odbiór. Warto powierzyć dywany profesjonalistom i być usatysfakcjonowanym z otrzymanych efektów. W czystym i świeżym domu o wiele przyjemniej jest nam mieszkać.