nagrzewnice
15 czerwca 2016

Kategoria:
Inne

Nagrzewnice – gdzie znajdują zastosowanie?

Nagrzewnice należą do grupy urządzeń służących ogrzewaniu powietrza w pomieszczeniach. Przepływ powietrza przez urządzenie jest wymuszony, zazwyczaj z wykorzystaniem wbudowanego wentylatora. Jako wygodny i ekonomiczny sposób regulowania temperatury, stosowane są zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również w biurach, obiektach rolniczych i halach przemysłowych.

Nagrzewnice do niewielkich pomieszczeń

Rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niedużej powierzchni są nagrzewnice elektryczne – mówi ekspert z hurtowni HTS. W tego typu nagrzewnicach powietrze podgrzewane jest za pomocą grzałek zasilanych prądem. Ponieważ są bardzo proste w obsłudze i ciche, doskonale sprawdzają się w prywatnych mieszkaniach i w biurach.

Do najważniejszych zalet nagrzewnic tego typu należy fakt, iż nie wymagają paliwa i nie zużywają tlenu, dzięki czemu ich praca jest czysta. Można bezpiecznie stosować je nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Dają możliwość łatwego demontażu i przeniesienia w inne miejsce. Chętnie stosowane są również w pomieszczeniach gospodarczych w rolnictwie, a także w sektorze usługowym i budowlanym.

Nagrzewnice do hal przemysłowych i handlowych

Rozwiązaniem idealnym dla pomieszczeń przemysłowych i handlowych, jak np. magazyny czy składy, są nagrzewnice gazowe. Jak sama nazwa wskazuje, źródłem ciepła jest tutaj gaz, który podczas spalania ogrzewa przepływające przez urządzenie powietrze. Choć do prawidłowego spalania potrzebne jest powietrze, nagrzewnice gazowe nie wymagają kominów.

W budynkach wyposażonych we własny system centralnego ogrzewania zasilany wodą, dobrym pomysłem jest zastosowanie nagrzewnicy wodnej, której działanie opiera się na poborze ciepła z cieczy przepływającej przez wymiennik – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy HTS.

Nagrzewanie nadmuchowe przeznaczone jest przede wszystkim do hal produkcyjnych, magazynów, serwisów, warsztatów, a także wielkokubaturowych pomieszczeń w przestrzeni publicznej, takich jak supermarkety, hale sportowe, świątynie, czy wystawy, jednak ciche i sprawne urządzenia elektryczne sprawdzą się równie dobrze w biurowcach i budynkach mieszkalnych.