magazyn-chlodnia
7 maja 2018

Kategoria:
Inne

Na czym polegają usługi mroźnicze?

Usługi mroźnicze polegają na mrożeniu i składowaniu towarów w kontrolowanych temperaturach. Klient może  oddać swoje produkty do magazynu z monitorowaną temperaturą albo zdecydować się na wynajem chłodni składowych albo kontenerów chłodzących. Firmy oferują także kompleksową usługę polegająca na przewozie towaru do miejsca docelowego z wykorzystaniem własnego transportu i chłodni.

Przewóz wielu towarów wymaga zapewnienia im odpowiedniej temperatury, nie tylko na czas przejazdu, ale także na czas jego składowania. Usługi mroźnicze dedykowane są wszystkim firmom, które nie dysponują własnym zapleczem chłodni, magazynów i kontenerów chłodzących. Klienci mogą liczyć na pomoc w zakresie zarówno składowania, jak i mrożenia towarów.

Oprócz zamrażania i przechowywania produktów, firmy specjalizujące się w usługach mroźniczych oferują również wynajem magazynów chłodniczych – wysokiego i niskiego składu.

Usługa zamrażania towaru

Usługa zamrażania towaru polega na obniżeniu jego temperatury do temperatury ujemnych wartości sięgających – od 18°C do -26°C (w zależności od potrzeb). W trakcie zamrażania towaru istotna jest powierzchnia magazynów chłodniczych, ponieważ po pierwsze przekłada się na dobowe możliwości zamrażalnicze, a po drugie zapewnia dokładnie takie same warunki przechowywania dla całej partii towaru.

Klienci korzystający z usług mroźniczych mają nie tylko dostęp do szybkiego mrożenia, ale także urządzeń rozmrażających. Możliwości współpracy jest wiele. Możemy wybrać dostęp do przenośnych komór chłodniczych, do komór zamrażalniczych albo szokowego mrożenia. W zależności od oferty – są one przeznaczone do krótko i długoterminowego wynajmu.

Kompleksowe wsparcie

Klient decydujący się na skorzystanie z usług mroźniczych może otrzymać pełną obsługę począwszy od wyładunku, poprzez przechowywanie i późniejszy załadunek. Inną opcją jest wynajem hal mroźniczych na określony czas wraz z określonym sprzętem, który pozwala samodzielnie kontrolować stan magazynowy – zapewnia specjalista z firmy Operis.

Należy pamiętać, że to po stronie wynajmującego leży zadbanie, aby wynajmowane komory i magazyny spełniały wymogi sanitarne i weterynaryjne władz władz polskich i Unii Europejskiej. Mogą też liczyć na stały nadzór serwisu w trakcie wynajmu tych powierzchni.