analiza-chemiczna
3 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Na czym polegają akredytowane analizy chemiczne?

Badania wody, ścieków, gleb, emisji pyłków, czy pomiary hałasu są niezwykle istotne. Informują nas, czy woda jest zdatna do spożycia, czy może znajdują się w niej groźne dla nas substancje. Dzięki analizom możemy zweryfikować także, czy jakość powietrza mieści się w normie oraz sprawdzić emisję gazów. Jednak dlaczego warto skorzystać z oferty firmy, która oferuje akredytowane analizy chemiczne?

Środowisko naturalne jest zanieczyszczone, głównie przez działanie człowieka, a przecież losy naszej planety nie powinny być nam obojętne. Skażone gleby, zanieczyszczone wody, czy pełne dwutlenku siarki oraz pyłów powietrze bezpośrednio wpływają na nasze życie i zdrowie. Na szczęście przykładamy coraz większą wagę do kwestii związanych z ekologią i środowiskiem naturalnym. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne laboratoria, które zajmują się przeprowadzaniem analiz chemicznych wód, gruntów, powietrza, ścieków, a nawet określają parametry istotne przy ustalaniu składu betonu narażonego na agresywne środowisko.

Dlaczego warto postawić na akredytowane analizy chemiczne?

Celem akredytacji jest zapewnienie miarodajność wykonywanych badań. Dlatego skorzystanie z firmy takiej jak Labotest w Toruniu da nam gwarancje, że wykonane analizy chemiczne są godne zaufania i są honorowane przez wszystkie organy kontrolujące stan środowiska. To bardzo istotna informacja dla przedsiębiorstw, gdyż akredytacja obniża koszty kontroli i zmniejsza ryzyko w relacjach biznesowych. Pomoc laboratorium, które oferuje akredytowane analizy chemiczne, jest również niezbędna przy rozpoczynaniu nowej inwestycji – np. podczas zakupu terenów inwestycyjnych lub nieruchomości.

Analizy chemiczne

Analizy chemiczne mają na celu ocenić skład i stan między innymi wody, gleby, osadów i ścieków. Działania te są odpowiedzią na potrzeby rynku związane z prawnymi wymogami ochrony środowiska oraz zdrowia. Służą również do kontroli technologicznych instalacji przemysłowych, produktów i surowców. Dzięki badaniom możemy zweryfikować stan wód przeznaczonych do spożycia, wód podziemnych, powierzchniowych i opadowych, ścieków komunalnych oraz przemysłowych, a także gleb rolniczych, gruntów skażonych zanieczyszczeniami przemysłowymi oraz sprawdzić stan powietrza.

Akredytowane analizy chemiczne są uznawane przez wszystkie ośrodki kontrolujące stan środowiska. Pamiętajmy, że zawsze warto wybrać laboratorium, które cieszy się renomą i oferuje tylko akredytowane badania i analizy chemiczne wody, gleby i powietrza.