sprzedaz-spolki
31 października 2018

Kategoria:
Inne

Na czym polega sprzedaż spółek?

Sprzedaż spółki to popularna usługa, przydatna osobom, które chcą w krótkim czasie stać się właścicielami gotowej spółki. Niezależnie od tego, czy jest to spółka akcyjna, komandytowa, z ograniczoną odpowiedzialnością lub inna, zakładanie każdej z nich w standardowy sposób, wiąże się z długotrwałym procesem. Jak kupić gotową spółkę? Dowiedz się więcej, jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania.

Biznes: Sprzedaż spółki – kto może sprzedać, kto kupić i czy to legalne?

Obecnie, na rynku działają firmy, które zajmują się sprzedażą spółek. Z reguły za ich pośrednictwem można zarówno pozbyć się każdej spółki (najczęściej spotykaną opcją sprzedaży jest spółka komandytowa, akcyjna i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością tzw. spółka z o.o.) bądź dokonać jej zakupu. Sprzedaż spółki jest świetną usługą dla osób, które chcą dokonać jej zakupu – tego typu gotowa spółka od razu może rozpocząć działalność. Warto również podkreślić, że spółki na sprzedaż są czyste, co oznacza, że nie mają długów, żadnej historii gospodarczej oraz że usługa jest w pełni legalna.

Na czym konkretnie polega sprzedaż spółek? Co można zyskać?

Sprzedaż spółek to bardzo popularna usługa, która polega na przygotowaniu konkretnej spółki do wymogów kupującego. Niezależnie od tego, czy jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowa, akcyjna bądź inna, osoba, która dokonuje zakupu otrzymuje wszystkie niezbędne do jej prowadzenia dokumenty. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

  • numery KRS i REGON,
  • adres spółki,
  • kapitał zakładowy do 5 tys. zł,
  • rejestrację dla podatków CIT i VAT/VAT-UE,
  • umowę spółki z klasyfikacją PKD, bogatą w szczegóły i zapisy, które zabezpieczają przedsiębiorcę,
  • aktywne konto bankowe,
  • sprawozdania finansowe i księgi rachunkowe,
  • niezbędne dokumenty transferowe.

Ponadto, niektóre firmy w ofercie posiadają także wirtualne biuro, które zazwyczaj prowadzą darmowo (np. Meritum – Centrum Obsługi Biznesu z Oleśnicy). Warto również podkreślić, że za zakupem gotowej spółki przemawia dopasowana, szczegółowa umowa, która w przeciwieństwie do standardowej umowy dostępnej np. podczas rejestracji spółki przez internet, bardziej chroni biznes i interesy właściciela. Dodatkowo, skorzystanie z usługi jaką jest sprzedaż spółek, umożliwia legalne korzystanie z niej w krótkim czasie (maks. 24 godziny), a także jest gwarancją braku zadłużeń i wad prawnych spółki. Tego typu transakcja umożliwia oszczędność czasu i pieniędzy (nie trzeba odwiedzać np. ZUS-u i urzędu skarbowego), a tym samym jest wygodnym rozwiązaniem, w którym nie istnieje konieczność biegania po urzędach.