Haft komputerowy
8 września 2019

Kategoria:
Inne

Na czym polega haft komputerowy?

Nowoczesne techniki haftowania dostępne w dzisiejszym świecie sprawią, że zwykła bluza czy koszulka będą się wyróżniać. Namacalne wzory i napisy z pewnością dodadzą uroku naszym ubraniom. Wyszywanie haftów ręcznie, większości z nas kojarzy się z naszymi babciami. Obecnie wykorzystuje się do tego technikę haftu komputerowego. Na czym ona polega i jakie ma zastosowanie?

Co to jest haft komputerowy?

To technika wykonywania zdobień kolorową nicią na tkaninach. Jest to popularny sposób zdobienia i znakowania odzieży. Technologię haftu komputerowego tworzy komputer oraz maszyny haftujące, zwane hafciarkami. Wygląda to tak, że w specjalnym programie tworzony jest wzór, który następnie przenoszony jest do maszyny haftującej. 

Kolorowe nici połączone są z igłami hafciarki, dzięki czemu wzór będzie wydrukowany bardzo precyzyjnie i z dbałością o detale. Maszyny hafciarskie mogą wykonywać jednocześnie kilka haftów, wzory mogą być płaskie, wypukłe, jedno- lub wielokolorowe – zauważa nasz rozmówca, który reprezentuje hafciarnię BDS z siedzibą w Pruszkowie k. Warszawy.

Wszystko zależy od klienta, który w początkowym etapie przesyła do hafciarni plik, który następnie zmieniany jest na plik wektorowy. W przypadku, gdy nie posiadamy własnego projektu, wystarczy skontaktować się z firmą hafciarską, która często ma w swoim zespole specjalistów, którzy stworzą projekt zgodnie z naszą wizją.

Haft komputerowy – zastosowanie

Haft komputerowy stał się bardzo popularny, głównie w branży reklamowej. Pozwala ona na skuteczną promocję naszej firmy. Dzięgi technologii hafciarskiej możemy stworzyć bluzy, koszulki, kurtki, torby, plecaki, czapki i inne gadżety z logo firmy. Na odzieży możemy wyhaftować sobie dowolny wzór, rysunek lub sentencję. Haft komputerowy to również doskonała ozdoba odzieży roboczej, na której możemy wyhaftować nazwę firmy lub imię pracownika i jego stanowiska. Możliwość personalizacji jest praktycznie nieograniczona. Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent dla pracowników lub klientów, dobrym pomysłem będzie podarowanie, np. koca, torby, plecaka, ręcznika, szlafroka czy czapki z logo firmy. Dobrej jakości haft komputerowy możemy wykonać sprawnie i szybko, np. w hafciarni w Warszawie, która oferuje hafty na odzież reklamową, roboczą oraz codzienną. Hafty są bardzo łatwe w pielęgnacji, cechują się wysoką odpornością na pranie, nie blakną oraz nie wykruszają się, dlatego cieszą się taką dużą popularnością w porównaniu z innymi typami nadruków. Prawidłowo wykonany haft prezentuje się bardzo elegancko, dzięki temu może znaleźć zastosowanie przy wykańczaniu również ekskluzywnych produktów.