czesci-zamienne-do-maszyn
5 października 2016

Kategoria:
Inne

Na co zwrócić uwagę, wybierając solidnego dostawcę części zamiennych do maszyn?

Maszyny rolnicze, podobnie jak każde inne urządzenie, w pewnym momencie będzie wymagało serwisowania. Niezależnie od jakości sprzętu, prędzej czy później dojdzie do awarii lub po prostu zużycia pewnych jego części. Wtedy należy rozejrzeć się za firmą zajmującą się dystrybucją zamienników. Przy wyborze dostawcy warto zwrócić uwagę na kilka czynników, decydujących o tym, czy zakupy u niego będą dobrą inwestycją pieniędzy i czasu.

Pozycja firmy na rynku

To pierwsza rzecz, którą powinniśmy brać pod uwagę, kiedy szukamy części zamiennych. Wysoka renoma dostawcy będzie dla nas gwarancją, że kupujemy produkt, który jest nowy, oryginalny i w pełni sprawny. Korzystanie z nielegalnych źródeł jest bardzo ryzykowne – może się okazać, że kupiony przez nas produkt jest wadliwy i w niedługim czasie znów trzeba będzie go wymieniać, lub kradziony, co z kolei może skutkować dla nas poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Dostępność części zamiennych

Firmy zajmujące się dystrybucją części do maszyn rolniczych powinny mieć dobrze zaopatrzone magazyny, aby uniknąć czasochłonnego sprowadzania towaru z zagranicy. Warto sprawdzić, jakimi częściami i do których marek maszyn dysponuje wybrany przez nas dostawca. Jeśli potrzebujemy zamienników do sprzętu starszego, który już jest wycofany z produkcji, powinniśmy zorientować się, czy dany dystrybutor jest w stanie zamówić części do niego u producenta. Taką ofertę dla posiadaczy starszego sprzętu posiada między innymi firma Agro Expert – jeśli nasza maszyna została wyprodukowana na terenie Unii Europejskiej i posiadamy katalog części do niej, sprowadzenie elementów zastępczych nie będzie problemem.

Czas dostawy

W pracy na roli czas jest bardzo cenny. Awaria maszyny, która jest koniecznie potrzebna w danym okresie jest najgorszą z możliwych ewentualności, każdy dzień jej bezczynności oznacza straty. Dlatego powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób dostarczone zostaną zamówione przez nas części. Najbardziej pożądaną formą dostawy jest pośrednictwo kurierskie. Jeśli wybrany przez nas dostawca posiada umowę z firmami kurierskimi koszt dostawy będzie niższy niż zwykle.

Firma Agro Expert to wiodący na polskim rynku dostawca maszyn rolniczych i części zamiennych. W jego ofercie znajdziemy produkty najpopularniejszych marek, takich jak Ursus, Deutz, New Holland czy John Deere.