pudelka kartonowe
31 października 2016

Kategoria:
Inne

Na co zwrócić uwagę, wybierając pudełka kartonowe do przeprowadzki?

Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z dużym zamieszaniem i całą masą stresu. Żeby ułatwić sobie zadanie i w miarę bezboleśnie przenieść się do nowego mieszkania, warto odpowiednio się przygotować.

Zanim przystąpimy do pakowania swojego dobytku, powinniśmy zastanowić się, jakich opakowań będziemy potrzebowali – podpowiada nasz rozmówca z WOK Marian Górny.

Stanowczo odradzałbym stosowanie identycznych kartonów do pakowania wszystkich rzeczy. Wybór różnych pudeł, przeznaczonych do odpowiednich grup przedmiotów, ułatwi ich noszenie i pozwoli łatwiej odnaleźć się podczas rozpakowywania w nowym lokum.

Duże pudełka do przeprowadzki

Bardzo pojemne pudła kartonowe są niezbędne do pakowania dużych objętościowo, ale lekkich przedmiotów. Do takich kartonów zapakuj ubrania, pościel, ręczniki i inne domowe tekstylia. Do przewozu przedmiotów, które są lekkie i nie ulegają zbyt łatwym uszkodzeniom, nie musisz też sięgać po najmocniejsze pudełka; wystarczą kartony 3-warstwowe.

Średnie pudełka do przeprowadzki

Średnie pudełka są niezbędne do zapakowania ciężkich przedmiotów, takich jak np. książki. Spakowanie biblioteczki do dużego kartonu sprawia, że jego udźwignięcie okazuje się niemożliwe. W efekcie nie dopakowujemy pudeł do pełna, a powietrze „wiezione” w niewykorzystanej przestrzeni zajmuje bezcenne miejsce w aucie.

Zdecydowanie rozsądniej jest więc sięgnąć po opakowania mniejszego rozmiaru, które w pełni i wygodnie wykorzystamy. Tutaj warto zdecydować się na te mocniejsze, najlepiej 5-warstwowe kartony, dzięki czemu zyskamy pewność, że nasz dobytek nie rozsypie się gdzieś w trakcie transportu.

Małe pudełka do przeprowadzki

Małe pudełka kartonowe do przeprowadzki są niezbędne do spakowania drobnych przedmiotów, takich jak sztućce, kosmetyki, biżuteria i elementy dekoracyjne. Osobne spakowanie wszystkich tych niewielkich akcesoriów, pozwoli ci szybko odnaleźć to, co najważniejsze, po przeniesieniu się do nowego mieszkania.