firma transportowa
28 czerwca 2016

Kategoria:
Inne

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę transportową?

Spedycja towarów jest niezbędną częścią działalności każdej firmy, zajmującej się produkcją dóbr materialnych – od żywności, przez elektronikę, po materiały budowlane. Transport produktów z punktu A do punktu B może wydawać się zadaniem prostym, w rzeczywistości wymaga jednak bardzo dobrej organizacji, odpowiedniego sprzętu, wykwalifikowanych pracowników… Dlatego powszechną praktyką jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm transportowych, zwanych potocznie spedytorami. Oto kilka rzeczy, na które warto zwracać uwagę przy wyborze jednej z nich.

Zakres oferowanych usług

Oferta polskich spedytorów jest bardzo zróżnicowana. Niektórzy oferują jedynie transport w granicach kraju, pozostali – tak jak szczecińska firma Kigar – oferuje swoim klientom przewóz towarów na terenie niemal całej Europy. Warto zwrócić również na rodzaj towarów, których przewóz oferuje dana firma. Niektóre z firm specjalizują się w transporcie żywności, inne materiałów sypkich lub łatwo psujących się, jeszcze inne – materiałów niebezpiecznych.

Sprzęt wykorzystywany w realizacji zleceń

Pojazdy wykorzystywane w spedycji powinny być wyposażone adekwatnie do rodzaju przewożonych produktów, a także spełniać odpowiednie normy prawne. Szczególnie tyczy się to pojazdów przewożących produkty takie jak żywność o krótkim terminie przydatności czy materiały niebezpieczne (np. paliwa, chemikalia). Wybierając firmę transportową powinniśmy dowiedzieć się, czy pojazdy wchodzące w skład jej floty spełniają te normy.

Doświadczenie i posiadane uprawnienia

Lata doświadczenia, ilość klientów oraz rynkowa pozycja są bardzo dobrymi wyznacznikami jakości usług świadczonych przez każdą firmę – nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się spedycją. Nie powinny jednak być jedynymi. Poza sprawdzeniem reputacji przewoźnika, przed nawiązaniem współpracy z nim powinniśmy uważnie sprawdzić, czy posiada od uprawnienia do prowadzenia tego rodzaju działalności.

Szczecińska firma transportowa Kigar to przewoźnik z dużym doświadczeniem, dysponujący wysokiej jakości sprzętem i wykwalifikowanymi pracownikami. Jej oferta obejmuje transport na terenie Polski i niemal całej Europy.