szafa-pod-zabudowe
21 maja 2018

Kategoria:
Inne

Na co zwracać uwagę zamawiając szafę pod zabudowę?

Szafa pod zabudowę umożliwia maksymalnie wykorzystać dostępną we wnętrzu przestrzeń. To popularne rozwiązanie, które nie tylko wypełnia wnękę, ale również świetnie wtapia się w ścianę wnętrza. Jakie kwestie są najważniejsze i decydują o funkcjonalności szafy? Czym należy się kierować kupując szafę do zabudowy?  Dowiedz się więcej o tym, jak ją zmodyfikować i dopasować odpowiednio m.in. wnętrze i drzwi.

Szafa pod zabudowę – jak wybrać miejsce?

Wybierając meble do danego pomieszczenia, warto skrupulatnie przemyśleć każdą decyzję. To od nich zależy, czy dostępna przestrzeń będzie maksymalnie wykorzystana, a całość aranżacji będzie miała komfortowy i praktyczny wymiar. Dlatego np. szafy wolnostojące sprawdzą się w aranżacji dużej przestrzeni, a z kolei szafy pod zabudowę będą idealne wszędzie tam, gdzie właściciel dysponuje określoną, niewielką ilością miejsca. Wybierając je należy zwrócić uwagę na to, aby było ekonomiczne względem przestrzeni – sprawdzą się narożniki, wnęki, skosy. Szafa pod zabudowę powinna być zaplanowana tam, gdzie nic innego nie pasuje bądź nie mieści się. Dlatego też, jeśli udało ci się wybrać miejsce na szafę, możesz zabrać się za tworzenie projektu.

Jaka szafa pod zabudowę? – wnętrze, drzwi i dodatkowe kwestie

Najważniejszą kwestią szafy pod zabudowę jest jej wnętrze. Decydując się na tego typu mebel niewątpliwą zaletą jest jego pełna personalizacja. Dlatego też zależnie od potrzeb i upodobań można wyposażyć szafę m.in. w szuflady (np. z przegrodami), półki (w tym specjalne na buty, spodnie bądź krawaty), kosze druciane, drążki wieszakowe i pantografy. Warto również pamiętać o oświetleniu (np. halogenowym), stoperach w szynach bądź zamkach. Kolejną kwestią są drzwi.

W naszej ofercie znajduje się spory wybór i są m.in. drzwi składane, przesuwno-składane, przesuwne, przesuwno-podwieszane i uchylne. Oczywiście nasi pracownicy doradzają u kogo, jaki rodzaj drzwi sprawdzi się najlepiej, bo oczywistym jest, że nie wszędzie da się zamontować każdy ich rodzaj – podkreśla specjalista z zakładu stolarskiego Bumeb ze Szczecina.

Tylko profesjonalnie dobrane drzwi umożliwią praktyczne i komfortowe użytkowanie. Dodatkowo, warto podkreślić, że tego typu szafy można wyposażyć o dodatkowe elementy. Popularnym rozwiązaniem są lustra, które w wielu pomieszczeniach mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Innym, ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji jest umieszczenie fototapety bądź szkła. Warto podkreślić, że szafa nie musi pełnić tylko swoich podstawowych funkcji przechowywania ubrań i innych przedmiotów. Nowoczesne meble tego typu wyposażane są w głośniki, dodatkowe regały na książki, dekoracje ścienne bądź panel telewizyjny, co z pewnością stanowi kwestię do rozważenia podczas projektowania swojej idealnej szafy pod zabudowę.