brama-garazowa
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Na co zwracać uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Wybór bramy garażowej jest bardzo istotny, jeśli chcemy długo cieszyć się jej nienagannym funkcjonowaniem i estetycznym wyglądem. Na rynku znajdziemy różne rodzaje bram – segmentowe, rolowane i uchylne. Które najlepiej spełnią nasze oczekiwania? Jakie inne kryteria należy wziąć pod uwagę, wybierając bramę garażową? Odpowiedzi na powyższe pytania przedstawiamy w artykule.

Idealna brama garażowa jest przede wszystkim bezpieczna, niezawodna, działa cicho i pasuje do elewacji budynku. Dowiedz się, jak wybrać bramę garażową, która wpiszę się w potrzeby Twojej rodziny.

Rodzaj bramy garażowej

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki typ bramy garażowej zda egzamin na naszym podjeździe. Największym powodzeniem cieszą się bramy segmentowe, które wyróżniają się świetną izolacją i pozwalają w pełni wykorzystać potencjał garażowej powierzchni. Bramy segmentowe stworzone są z wysokiej klasy paneli i dostępne są w dwóch wersjach – ręcznej i automatycznej. Uchylne bramy znakomicie sprawdzą się, gdy dysponujemy sporym samochodem i mamy dość dużo miejsca przed garażem. Są łatwe w obsłudze, a ich zamykanie i otwieranie nie wymaga dużej siły. Ciekawym rozwiązaniem są również bramy rolowane, które są chętnie stosowane nie tylko w zabudowaniach przydomowych, ale także w warsztatach i halach magazynowych. Tego typu bramy otwierane są automatycznie, poprzez nawijanie na wał nawojowy, umieszczony w skrzynce. Bramy rolowane pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, są wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Pamiętajmy, żeby bramy garażowe zamawiać w sprawdzonej i zaufanej firmie jak FENTI-JSG ze Szczecina, która oferuje także wysokiej klasy okna oraz drzwi.

Inne ważne kryteria przy wyborze bramy garażowej

Zamawiając bramę, zwróćmy uwagę na jej właściwości izolacyjne oraz wielkość. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, postawmy na bramy segmentowe lub rolowane. Natomiast jeśli mamy sporo miejsca z powodzeniem możemy wybrać bramę uchylną. Pamiętajmy także, żeby zastanowić się, czy zależy nam na bramie z ociepleniem, czy bez oraz starannie sprawdzić, z jakich materiałów produkowana jest brama. Ważne, żeby były to tworzywa wysokiej klasy, które gwarantują odporność na warunku atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę także na aspekt estetyczny – brama garażowa powinna tworzyć z budynkiem spójną i atrakcyjną wizualnie całość. Nie zapominajmy także o kwestii automatyzacji i zastanówmy się, czy zależy nam na bramie otwieranej za pomocą pilota.