biuro do wynajecia
29 czerwca 2016

Kategoria:
Inne

Na co zwracać uwagę, poszukując biura do wynajęcia?

Wynajem powierzchni biurowej daje przedsiębiorstwu elastyczność, jakiej nie może zapewnić inwestycja w zakup nieruchomości. Decyzja o wynajmie lokalu użytkowego pozwala nie martwić się o to, gdzie pomieścimy kolejnych pracowników w miarę rozwoju firmy i zwalnia nas z rozwiązywania kłopotów z remontami i konserwacją.

Dzisiejsi przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wynajem powierzchni biurowych, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i ekonomicznym – mówi nasz rozmówca z firmy InterRoyal. Wynajem lokalu użytkowego w dobrej lokalizacji jest też dziś dużo łatwiejszy niż zakup. A lokalizacja jest przecież najważniejszym czynnikiem podczas poszukiwań siedziby biura.

Biuro w dobrej lokalizacji

Dobra lokalizacja biura to taka, która pozwoli pracownikom i ewentualnym kontrahentom czy gościom na łatwy dojazd. Preferowane są zatem centralne części miasta, gdzie bez zarzutu działa komunikacja miejska, ale ważne jest też zapewnienie pracownikom miejsc do parkowania. Dodatkowym atutem biurowca jest też bliskość sklepów spożywczych i lokali gastronomicznych.

Warunki w biurze

Najważniejszą kwestią dotyczącą samej przestrzeni biurowej jest oczywiście jej powierzchnia. Decydując się na wynajem musimy mieć pewność, że nasi pracownicy będą mogli komfortowo pomieścić się w nowym biurze, rozkład lokalu, a także sama obecność pomieszczenia socjalnego, kuchni i łazienki.

Ważny jest też stan lokalu. Wnętrza trzeba koniecznie zobaczyć osobiście. Pamiętaj o tym, aby dopytać właściciela o istniejące okablowanie telefoniczne, możliwości podłączenia internetu, a przede wszystkim sposób ogrzewania i klimatyzacji – radzi ekspert z przedsiębiorstwa InterRoyal.

Standard nieruchomości

Stan techniczny i estetyka samego budynku również są nie bez znaczenia. Atrakcyjna architektura nieruchomości jest szczególnie ważna w przypadku biur, w których będziemy przyjmować gości. Bardzo istotna jest kwestia ochrony i monitoringu, których obecność jest niezbędna w przypadku każdego biurowca.