22 czerwca 2020

Kategoria:
Inne

Mycie elewacji szklanych metodą teleskopową

Nowoczesne budownictwo w coraz większym stopniu opiera się na ogromnych przeszkleniach. W dużych miastach, co chwilę pojawiają się wielkie biurowce ze szklanymi elewacjami. Taki rodzaj budownictwa wymaga jednak regularnego mycia powierzchni szklanych. Jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod czyszczenia jest technologia teleskopowa. Na czym ona polega i jakie są jej zalety?

Na czym polega mycie elewacji metodą teleskopową?

Większość specjalistycznych firm do mycia zewnętrznych elewacji szklanych używa szczotek zamocowanych na teleskopach, dozujących ciepłą wodę demineralizowaną. Obecnie jest to najskuteczniejsza oraz najmniej inwazyjna metoda czyszczenia powierzchni delikatnych, głównie szklanych.

Mycie elewacji szklanej metodą teleskopową pozwala uniknąć rys i uszkodzeń, a myta powierzchnia pozostaje czysta, bez smug i zacieków. Jest to w stu procentach bezpieczna metoda mycia elementów szklanych – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy Inmago, która opiera swą działalność na dostarczaniu wysokiej jakości specjalistycznych usług czyszczenia.

Technologia mycia elewacji metodą teleskopową pozwala wyczyścić budynki do 26 metrów wysokości, przy myciu z poziomu gruntu. Co więcej, taka usługa jest dużo tańsza, w stosunku do innych technik wykorzystujących metody alpinistyczne, rusztowania, podnośniki czy podesty.

Korzyści płynące z czyszczenia elewacji szklanych metodą teleskopową

Z czyszczenia elewacji szklanych korzystają głównie galerie handlowe, hale, salony firmowe, biurowce, budynki mieszkalne i inne szklane budynki przemysłowe, komercyjne, jak i prywatne. Z roku na rok, z teleskopowej metody czyszczenia elewacji korzysta coraz więcej osób. Profesjonalne firmy zajmujące się myciem i czyszczeniem elewacji stosują wyłącznie bezpieczną technologię czyszczenia niskociśnieniowego oraz dobierają stosowne środki, które skutecznie usuwają zabrudzenia, nie pozostawiając przy tym rys, ani uszkodzeń.

Woda demineralizowana filtrowana, wykorzystywana w metodzie teleskopowej bardzo dobrze pochłania brud oraz nie pozostawia żadnych smug i zacieków na powierzchni. Co więcej, woda ta ma neutralne pH, więc pozostawia na szklanej elewacji warstwę antystatyczną, co sprawia, że oczyszczona powierzchnia przez długi czas nie zachodzi brudem. Korzyścią płynącą z regularnego czyszczenia elewacji jest zmniejszenie kosztów związanych z ewentualną przyszłą wymianą czy konserwacją. Oczyszczone powierzchnie także na dłużej zachowują swoje właściwości wizualne, oraz odporne są na czynniki atmosferyczne. Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji metodą teleskopową nie wykorzystują do tego ciężkiego sprzętu. Są w stanie umyć całą lub znaczną część powierzchni z gruntu, bez zakłócania działania danego obiektu oraz zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywających wokół budynku. Metoda teleskopowa z uwagi na brak konieczności zastosowania rusztowań podestów czy drabin zmniejsza również potencjalne zagrożenia.