9 czerwca 2022

Kategoria:
Inne

Musisz nadać paczkę? Postaw na InPost!

Wszyscy lubimy, gdy nasze obowiązki są proste i łatwe w wykonaniu. Dawniej nadanie paczki mogło zająć nam wiele czasu, ponieważ byliśmy zmuszeni do pójścia na pocztę i odczekania w często niemałej kolejce. Na szczęście dziś wysłanie przesyłki jest zadaniem znacznie łatwiejszym, a wszystko to dzięki InPostowi https://inpost.pl/wysylam.

W jaki sposób mogę nadać paczkę?

Jeśli jeszcze nigdy nie nadawaliśmy paczki, to możemy mieć pewne obawy względem tego procesu. Spokojnie, nie jest to nic skomplikowanego. Najpierw wyjaśnimy, w jaki sposób nadać paczkę w Paczkomacie®.

Na samym początku musimy starannie zapakować naszą przesyłkę, a następnie zainstalować aplikację InPost Mobile. Uruchamiamy ją i wybieramy środkową ikonkę ze strzałką „Nadaj”. Teraz musimy uzupełnić dane odbiorcy oraz wybrać preferowaną przez nas formę wysyłki. Aplikacja poprosi nas o opłacenie przesyłki, a gdy to zrobimy, otrzymamy kod nadania, a także kod QR. Teraz wystarczy udać się do dowolnego Paczkomatu®, podać lub zeskanować kod, a następnie umieścić paczkę w skrytce. Tak, to naprawdę tyle. Kurier InPost niebawem zajmie się naszą przesyłką.

Jeśli nie chcemy instalować aplikacji, to możemy skorzystać ze strony internetowej InPostu i usługi Szybkie Nadanie. Cała procedura jest bardzo podobna, jedyna różnica polega na tym, że w tym wypadku otrzymamy również etykietę nadawczą, którą musimy umieścić na paczce.

Inną alternatywą jest skorzystanie z Menagera Paczek. Wystarczy zalogować się do systemu i zaznaczyć opcję „Wyślij przesyłki”. Teraz musimy podać dane odbiorcy, a także określić gabaryty naszej paczki. System wygeneruje dla nas etykietę a także poinformuje o koszcie nadania. Teraz wystarczy nacisnąć przycisk „Opłać, wydrukuj i wyślij”. No więc opłacamy przesyłkę, drukujemy etykietę i naklejamy ją na paczkę, a następnie udajemy się do Paczkomatu®. Gdy już jesteśmy na miejscu, skanujemy nr paczki, a także podajemy kod z etykiety. Po chwili otworzy się skrytka, w której umieszczamy naszą przesyłkę.

Dlaczego postawić na InPost?

Nie da się ukryć, Paczkomaty® mają naprawdę wiele zalet. Ich ogromną zaletą jest to, że działają dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Jeśli chcemy skorzystać z tradycyjnego kuriera lub poczty, to musimy dostosować się do ich harmonogramu pracy, a ten przecież często koliduje z naszymi obowiązkami domowymi czy zawodowymi.

Z roku na rok rośnie ilość Paczkomatów®, dzięki czemu w wielu przypadkach musimy pokonać naprawdę niewielki dystans w celu odbioru lub nadania przesyłki. To sprawia, że możemy zająć się wysłaniem paczki chwilę po zrobieniu zakupów, ponieważ jest to nam akurat po drodze. Warto przyjrzeć się samym statystykom. W tej chwili na terenie naszego kraju działa ponad 16 000 Paczkomatów®, podczas gdy Poczta Polska ma 7 000 placówek.

Ważny jest również czas. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tradycyjna poczta nie należy do najszybszych. Tymczasem InPost większość przesyłek dostarcza w ciągu jednego dnia. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza przesyłka szybko dotarła do adresata, to już wiemy, z czyich usług powinniśmy skorzystać.

Tagi: ,