13 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Montaż reklam na wysokości. Jak to zrobić?

Jeśli mamy odpowiednie miejsce na zawieszenie wielkoformatowej reklamy, a także znaleźliśmy drukarnię, która wykona dla nas projekt, problemem pozostanie kwestia montażu. Drukarnie i agencje reklamowe przeważnie nie oferują takich usług ze względu na brak ciężkiego sprzętu i wykwalifikowanych operatorów. Dlatego też najlepszym sposobem jest współpraca z firmą, która świadczy takie usługi.

Problemy z montażem reklam na wysokościach

Duża reklama umieszczona w odpowiednim miejscu to dla wielu firm bardzo ważny element strategii marketingowej. Przeważnie takie formaty potrzebują przestrzeni, aby jej odbiorcy bez problemu mogli ją zobaczyć. Ze względu na drzewa i miejskie zabudowania wiesza się je na tyle wysoko, by nic ich nie przysłaniało. Wiele firm reklamowych zajmuje się drukiem wielkoformatowym, lecz nie posiada sprzętu ani ludzi, którzy byliby w stanie zawiesić ją na określonej wysokości. Z tego powodu najlepiej jest nawiązać współprace z firmą oferującą wynajem dźwigów, która posiada odpowiednie zaplecze, by realizować tego typu zlecenia.

Różne formy reklam

Reklamy umieszczane na wysokościach przeważnie są w dużych formatach, lecz nie tylko to stanowi problem podczas instalacji. Często są ciężkie i niewygodne. Oprócz banerów mogą to być kasetony, neony czy litery przestrzenne. Niektóre formy wymagają także instalacji stabilnego i bezpiecznego stelażu. W tym celu potrzebny jest ciężki sprzęt oraz zespół odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Podstawą wykonywania tego typu prac jest zachowanie bezpieczeństwa, które nie dopuści do wypadków zagrażających utratą zdrowia, życia lub mienia.

Współpraca z firmą oferującą usługi dźwigowe

Wynajem dźwigów to bardzo wygodna opcja, która rozwiązuje problemy związane z ciężkim sprzętem, wykwalifikowanymi pracownikami oraz kwestiami bezpieczeństwa. Sprzęt powinien być regularnie serwisowany, a pracownicy odpowiednio doświadczeni. Firma, która oferuje takie usługi, powinna posiadać dźwigi najnowszej generacji, które sprawdzą się w ciężki warunkach. Umożliwiają one montaż telebimów lub konstrukcji reklamowych na wysokościach. Niezbędne będą także podnośniki koszowe, które ułatwią zawieszanie banerów i billboardów. Ekspert z firmy „Piotr Rybacki. Usługi Dźwigowe” w Miłomłynie pod Olsztynem mówi:

Na wyposażeniu naszej firmy znajdują się maszyny o udźwigu od 25 do 100 ton, dlatego poradzimy sobie z każdym trudnym zleceniem.