montaz-dachu
19 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Montaż dachu. Na co zwracać uwagę?

Dach ma chronić nasz dom przed deszczem, śniegiem i wiatrem, dlatego należy wykonać go solidnie i starannie. Do budowy dachu najlepiej jest zatrudnić doświadczonego dekarza, który wie, jak wykonać szczelny i estetyczny dach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie budowy dachu? Które miejsca całej konstrukcji są najtrudniejsze do wykonania? Odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim artykule.

Uwaga na komin

Jednym z najtrudniejszych etapów budowy dachu jest obróbka komina. Tam, gdzie komin styka się z dachówką, niezbędne jest specjalne zabezpieczenie. W przestrzeni za kominem często zbiera się woda. Kiepsko wykonana obróbka dekarska, lub po prostu zastosowanie kiepskiej jakości materiałów, takich jak taśma kominowa, może być powodem rozszczelnień dachu i zawilgocenia ścian lub sufitu, a to często oznacza kosztowny remont, Dlatego, by uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek, lepiej jest od razu powierzyć wykonanie dachu doświadczonemu dekarzowi. Dobrym dekarzem z ogromnym doświadczeniem jest Dekarstwo Mariusz Dobosz.

Solidny kosz dachowy

Kosz dachowy również jest elementem, na który warto zwrócić szczególna uwagę – to właśnie po nim spływa woda z połaci dachu. Najczęściej popełnianym błędem, jest wykonanie zbyt wąskiego kosza. Jego funkcja jest podobna do funkcji rynny – musi więc być odpowiednio duży, by odprowadzać wodę sprawnie, nawet podczas ulewy. Kosz powinien zostać dodatkowo zabezpieczony dlatego, by poprawić jego szczelność. To od niego zależy, czy wilgoć nie będzie wnikać w głąb przegrody dachowej. Przepustowość koszów dachowych powinna zostać wyliczona przez doświadczonych fachowców – dzięki temu unikniemy zawilgocenia dachu.

Wybór dobrego dekarza

Budowa dachu jest zbyt trudnym i odpowiedzialnym zadaniem, by poradził sobie z nim amator. Dlatego trzeba poszukać dobrego, certyfikowanego dekarza, który wykona dla nas solidny dach. Każdy błąd może tu wiele kosztować, dlatego wybierzmy sprawdzoną firmę, która cieszy się dużym zaufaniem wśród swoich klientów. Nawet jeśli znajdziemy dobrego, doświadczonego dekarza, powinniśmy co jakiś czas kontrolować jego pracę, by zyskać pewność, że nasz dach będzie solidny i zapewni nam i naszym domownikom bezpieczeństwo przez długie lata. Dobry dekarz nie tylko wykona dla nas dach, ale też udzieli fachowych porad – podpowie na przykład, jakie pokrycie dachowe w danych warunkach sprawdzi się najlepiej. Pamiętajmy też, że dach ma nam służyć latami, dlatego zamiast szukać najtańszego rozwiązania, postarajmy się wybrać takie, jakie będzie najbardziej trwałe.