19 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Metody zabezpieczenia ogrodzenia posesji

Jednym z podstawowych rodzajów zabezpieczeń budynków są systemy alarmowe instalowane na ogrodzeniach lub wzdłuż nich. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu można dobrać system najlepiej odpowiadający warunkom i charakterze naszego ogrodzenia. Jakie są dostępne metody zabezpieczenia ogrodzeń posesji i czym się one charakteryzują?

Siatki ogrodzeniowe

Instalacje napłotowe i zabezpieczenia ogrodzeń posesji sprawdzają się wszędzie tam, gdzie systemy alarmów wewnętrznych byłyby kłopotliwe oraz w sytuacji, gdy wykrycie intruza na terenie posesji będzie już zbyt późne na działanie. Dzięki takim instalacjom będziemy wiedzieli o zbliżaniu się intruza jeszcze zanim wejdzie na posesję, co da nam dodatkowy czas na działanie – a osoby znajdujące się w obrębie ogrodzenia mają całkowitą swobodę ruchu. Najpopularniejszymi tego typu systemami są systemy obwodowe ogrodzeniowe. Montowane są na płotach i ogrodzeniach, a zasada ich działania opiera się na pracy czujnika piezoelektrycznego, który wykrywa wszelkie drgania. Technologia piezoelektryczna pozwala na uzyskanie wysokiej precyzji, zwłaszcza że każdą czujkę można kalibrować osobno. Uruchamiają się one również podczas próby ich usunięcia lub zakłócenia ich pracy. Takie systemy są dzielone na sektory, co pozwala na łatwe i szybkie zidentyfikowanie miejsca, w którym doszło do naruszenia.

Ogrodzenia sztywne

Oczywiście istnieją także odpowiedniki takich systemów alarmowych przeznaczone na ogrodzenia sztywne. Opierają się one na technologii piezoceramicznej – czujniki wykrywają nie tylko drgania, ale również ugięcia i skręty, którym poddawane są wszystkie słupki ogrodzenia; dzięki temu intruz zostanie szybko wykryty, nawet gdy nie będzie wytwarzał wibracji ani hałasu. Można je instalować na wszystkich rodzajach ogrodzeń sztywnych – zarówno tych produkowanych masowo, jak i kutych ręcznie. Ta technologia ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – nie ma żadnych elementów elektronicznych, w związku z czym nie ulega żadnym awariom elektrycznym. Jest również całkowicie odporna na zakłócenia pola elektromagnetycznego i warunki atmosferyczne. Możliwość regulacji eliminuje natomiast powstawanie fałszywych alarmów w wyniku obecności zwierząt, krzewów czy wibracji spowodowanymi pobliskimi drogami lub liniami kolejowymi. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą producentów takich systemów jak np. firma Atline.