4 grudnia 2019

Kategoria:
Inne

Metody zabezpieczania ładunków w hurtowniach

Hurtownie to miejsca, w których są składowane i magazynowane różne rodzaje towarów. Należą do nich sprzęty AGD, elektronika, ceramika czy artykuły spożywcze oraz kosmetyczne. Są to obiekty, z których asortyment ten wyrusza w dalszą trasę do punktów detalicznych lub do rąk klientów. Dlatego też ładunek taki musi być odpowiednio zabezpieczony. Jest to gwarancja tego, że nie zostanie on uszkodzony podczas przechowywania oraz transportu.

W jaki sposób zabezpiecza się ładunki w hurtowniach?

Do zabezpieczania ładunków bardzo często wykorzystuje się bandownice. Te urządzenia służą do szybkiego owijania towarów specjalną folią. Można spotkać się z modelami automatycznymi zasilanymi energią elektryczną. Dzięki nim można owinąć, przyciąć oraz zgrzać folię do pakowania. Bandownice ręczne są stworzone z myślą o owijaniu dużych pakunków – takich jak na przykład palety. Ich ergonomiczna forma zapewnia, że czynność tą wykonuje się niezwykle sprawnie. Są to urządzenia uniwersalne, gdyż można wykorzystywać je do owijania ładunków praktycznie dowolnym rodzajem folii.

Folia do owijania przy pomocy bandownicy to materiał typu stretch. Jest wytrzymały i elastyczny, co sprawia, że znakomicie stabilizuje towar. Chroni przed kurzem, zabrudzeniami oraz wilgocią. Folia może być kolorowa lub całkowicie transparentna – umożliwia to łatwą identyfikację zapakowanego w nią towaru.

Folia do pakowania może służyć do owijania ręcznego lub przy pomocy bandownicy. Jednak oba jej rodzaje są nieocenione w hurtowni. Chronią towar przed czynnikami zewnętrznymi, a w związku z tym, że są elastyczne, można nimi owinąć dowolny typ towaru – mówi ekspert z firmy SPEC-PACK.

Co jeszcze można wykorzystać do zabezpieczania towarów w hurtowniach?

Wśród materiałów służących do zabezpieczania ładunków nieustającą popularnością cieszy się folia bąbelkowa. Doskonale chroni nawet tak kruche towary, jak szkło czy ceramikę. Świetnie sprawdza się do transportu delikatnych gadżetów elektronicznych, AGD czy mebli. Nadaje się do tego, aby umieszczać ją w osobnych, małych kartonach oraz w dużych, zbiorczych opakowaniach.

Często stosuje się także pianki polietylenowe. Tworzywo to skutecznie amortyzuje wszelkie wstrząsy, co zapewnia, że zapakowany w nie ładunek nie zostanie mechanicznie uszkodzony. Są one przy tym bardzo lekkie – ich waga tylko w minimalnym stopniu wpływa na ciężar ładunku.

Do zabezpieczania ładunków wykorzystuje się często tekturę falistą. Jest ona złożona z kilku warstw papieru, dzięki czemu zabezpiecza go przed uszkodzeniem mechanicznym, zadrapaniami czy otarciami.