22 lutego 2019

Kategoria:
Inne

Metalowe ogrodzenia na wymiar. Zalety rozwiązania

Wybór ogrodzenia to dość istotna sprawa. Stanowi poniekąd wizytówkę naszej posesji, nic więc dziwnego, że dużą rolę odgrywa tutaj estetyka. Jednym z najbardziej eleganckich rozwiązań są ogrodzenia metalowe. By konstrukcja spełniała nasze oczekiwania i przetrwała lata, jej wykonanie najlepiej powierzyć fachowcom. Dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie metalowe na wymiar?

Dawniej po ogrodzenie metalowe trzeba było udać się do zakładu kowalskiego. Powstały produkt był niewątpliwie niepowtarzalny, ale także dość ciężki i trudny w montażu. Dziś do wyboru mamy zdecydowanie więcej rodzajów ogrodzeń wykonanych z metalu. One także mogą powstać na indywidualne zamówienie.

Rodzaje ogrodzeń metalowych

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań pozostaje siatka, bardzo łatwa w montażu i stosunkowo tania. Można dopasować ją do kształtu terenu. Kolejne rozwiązanie to ogrodzenia metalowe z profili zamkniętych. Są lżejsze i tańsze od ogrodzeń kutych, a wyglądają równie elegancko. Profile zamknięte łączy się z ozdobami z pełnej stali, dzięki czemu można uzyskać dowolny wzór. Kilkanaście lat temu na rynku pojawiły się także ogrodzenia z kątowników – tanie, lekkie i dość estetyczne. Obecnie wypierają je jednak ogrodzenia systemowe (panelowe, modułowe). To gotowe elementy, które należy odpowiednio połączyć i umocować w podłożu. Niewiele ważą i są łatwe w montażu.

Większość elementów ogrodzeń metalowych można oczywiście dostać w markecie budowlanym. Wykonanie tak ważnego elementu naszej posesji warto jednak powierzyć specjalistycznej firmie.

Ogrodzenie na wymiar – dlaczego warto?

Skoro zainwestowałeś w działkę i wymarzony dom, warto dołożyć kilka złotych i należycie ogrodzić posesję. Gotowe elementy, które kupisz w markecie może i są tanie, ale też mniej solidne. Masowa produkcja ma swoje wady – nie masz pewności, że produkt został należycie zabezpieczony. Pomiary i montaż też nie należą do najłatwiejszych.

By metalowe ogrodzenie spełniało twoje oczekiwania, lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Oferta specjalistycznych firm jest zwykle bardziej różnorodna, dlatego łatwo wybierzesz takie rozwiązanie, które uzupełni aranżację twojej posesji. Konstrukcja może być lekka i smukła, albo cięższa i ozdobiona ornamentami. Metal można dowolnie wybarwić, co również nada ogrodzeniu wyjątkowego charakteru.

Kolejnymi zaletami tego rozwiązania są solidność i trwałość. Ogrodzenie metalowe na wymiar z pewnością zostanie wykonane z dużą starannością. By służyło ci przez lata, specjaliści zadbają również o jego konserwację. Do najskuteczniejszych metod zalicza się ocynkowanie, chromowanie i malowanie proszkowe.

Ostatnia z nich pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny. Na metal nakłada się farbę w proszku, wykorzystując natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny. Następnie dany element trafia do pieca, gdzie w temperaturze ok. 200 stopni Celsjusza powłoka topi się i utwardza. Tym samym staje się odporna na rdzę, chemikalia, uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę – wyjaśnia ekspert z firmy Stębud.

Decydując się na ogrodzenie na wymiar zaoszczędzisz również czas i oszczędzisz sobie stresu. Możesz liczyć na kompleksową usługę, czyli wykonanie pomiarów, samego ogrodzenia i jego montaż. Nie będziesz musiał głowić się nad umiejscowieniem bramy, kolejnych przęseł czy walczyć z ukształtowaniem terenu. Fachowcy uwzględnią wszystkie twoje sugestie i doradzą optymalne rozwiązania.