meble sklepowe
7 stycznia 2016

Kategoria:
Inne

Meble wnętrz sklepowych – czym powinny się charakteryzować?

Wygląd i aranżacja wnętrza sklepu powinny zapraszać potencjalnego klienta do środka. Kolorowe witryny pełne marketingowych haseł oraz informacji o promocjach nie zawsze są wiarygodne. Szczególnie wtedy, gdy za szybą nie znajduje się nic, co mogłoby zainteresować. Często pomimo dobrych jakościowo produktów oferowanych przez dany sklep, z niewyjaśnionych przyczyn pojawiają się problemy dotyczące spadków sprzedaży.

Co decyduje o atrakcyjności pomieszczenia handlowego?

Według przeprowadzonych sondaży wśród klientów centrów handlowych, butików oraz małych osiedlowych sklepików, bardzo istotne i pomocne w wyborze produktu okazuje się umieszczenie towaru w odpowiednim miejscu. By we wnętrzach sklepowych zachować ład i porządek należy wybrać odpowiednie meble, które mogą okazać się drogą do sukcesu.

Czym powinny się charakteryzować meble sklepowe?

Przy wyborze mebli sklepowych dobrze jest kierować się ich funkcjonalnością oraz minimalistycznym stylem, ponieważ nie powinny zwracać większej uwagi niż produkty przeznaczone do sprzedaży. Szczególnie w sklepach odzieżowych wystarczy odpowiednio zaprojektowany układ półek, gondoli sklepowych oraz stołów promocyjnych pozwalających między innymi na staranne ułożenie i wyeksponowanie ubrań.

Najlepszym sposobem na dobranie odpowiednich mebli sklepowych jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się się kompleksową obsługą aranżacji. Dzięki rozwiązaniom Maximum Interior wnętrze sklepu zaskoczy klientów niepowtarzalnym stylem. Doświadczenie i umiejętności fachowców umożliwia wykonanie mebli na życzenie klienta lub przygotowanie gotowego projektu.

Meble sklepowe powinny być dopasowane przede wszystkim do rodzajów promowanych produktów. Dla sklepów jubilerskich odpowiednie będą meble szklane, eksponujące biżuterię bez ograniczeń. Połączenia witryn sklepowych Maximum Interior zostały wykonane z angażowaniem i dbałością o szczegóły, zatem na pewno świetnie skomponują się z elegancką biżuterią. W sklepie sprzedającym produkty naturalne, bardzo dobrze sprawdzi się styl skandynawski wyróżniający się pewnego rodzaju surowością tworzywa. Zatem rodzaj mebli zależy głównie od rodzaju produktów znajdujących się w sklepie.

Przede wszystkim meble nie powinny zajmować nadmiernej ilości powierzchni oraz ograniczać widoczności. Najlepiej by komponowały się ze stylem sklepu i sprzedawanych w nim artykułów. Wystarczy wyobrazić sobie bardzo eleganckie meble sklepowe w angielskim stylu, umieszczone pośród sportowych ubrań. Zaburzyłoby to całą koncepcję i wywołało niepotrzebną dezorientację klienta.

Ważna jest również funkcjonalność umeblowania sklepowego, a także jakość materiałów z jakich zostaną wykonane. Dobrym rozwiązaniem będą meble ze stali nierdzewnej, szkła, lakierowane i fornirowane, wykonane z drewna bądź malowanego proszkowo metalu.

Szczególnie funkcjonalne powinny być lady sklepowe, na których znajduje się kasa fiskalna. Ukryte w nich dyskretnie półki będą pomocne sprzedawcom, można zostawić w nich dodatkowe artykuły lub firmowe torebki przeznaczone do pakowania zakupów. W sytuacji, gdy magazyny sklepowe posiadają małe magazyny, dobrym rozwiązaniem byłyby konstrukcje meblowe dające możliwość eksponowania towaru oraz dyskretnego ukrycia chwilowo zbędnych produktów.