7 lutego 2021

Kategoria:
Inne

Meble skórzane. Zakup opłacalny?

Skórzanych mebli możemy poszukiwać już w starożytności. Ustawiano je przede wszystkim w dworskich i pałacowych wnętrzach. Szezlongi ze skóry w Rzymie, krzesła plecione ze skórzanych pasów w Egipcie czy kwadratowe siedziska wyściełane skórą w Grecji. Dzisiaj skórzane elementy wyposażenia domu nadal są kojarzone z wysoką jakością, jak i ceną niezbyt satysfakcjonującą ich potencjalnych nabywców. Zapytajmy: czy skórzane meble są opłacalnym zakupem?

Naturalna wytrzymałość

Marzysz o jasnej kanapie, niemniej jednak przypominasz sobie moment, kiedy to – trzymając kawę w ręku – usiadłeś wygodnie na miękkim siedzisku, przymknąłeś oczy i niefortunnie przechyliłeś filiżankę? Poza tym oczami wyobraźni widzisz, jak Twój pies umorusany w błocie po spacerze wskakuje na sofę, zanim zdążysz wykrztusić z siebie jakiekolwiek słowo? Marzenia odchodzą w niepamięć – na pewno wybierzesz kanapę z ciemnym obiciem. Wcale nie musi tak być! Rozważ zakup sofy z naturalnej skóry odpornej na trwałe zabrudzenia. Koniec z mozolnym odplamianiem materiałowych kanap! Jak czyścić skórzane meble?

Jeśli chcesz pozbyć się na przykład śladów ziemi, które pojawiają się każdego dnia za sprawą Twojego czworonoga, albo wylanego napoju – wystarczy miękka szmatka i odrobina środka przeznaczonego do czyszczenia wyrobów skórzanych. Nie używaj silnych detergentów, skóra wymaga świadomej pielęgnacji. Co jeszcze powinieneś zrobić, aby domownicy byli jak najdłużej zadowoleni z zakupu? Regularnie, na przykład raz w tygodniu, usuwaj kurz ze skórzanych obić, a raz w miesiącu nakładaj na skórę konserwujący preparat. Ważne jest nawilżanie skóry, świetnie sprawdzą się środki zawierające oleje – wyjaśnia specjalista z firmy Mevis Furniture produkującej skórzane meble.

Ponadczasowość utkana ze skóry

Skórzane kanapy, fotele czy pufy pasują niemal do każdego wnętrza – prezentują się one dobrze zarówno w aranżacjach nowoczesnych, industrialnych, rustykalnych, jak i eklektycznych. Skórę łączy się z drewnem, szkłem, a nawet stalą. Spoglądasz na swoją wzorzystą kanapę obitą welurem i żałujesz, że nie wybrałeś czegoś uniwersalnego? Trzeba przyznać, że skórzane meble to ponadczasowa klasyka.

Czy zatem meble ze skóry to opłacalny wybór?

Meble wykonane ze skóry naturalnej są droższe niż te obite sztucznymi materiałami. Jednakże decydując się na ich zakup, sporo zyskujemy – wysoka jakość, łatwość czyszczenia, spójność wnętrza. Być może myślisz o dodatkowych kosztach pielęgnacji skóry, przecież na rynku można przebierać bez końca w preparatach, za które trzeba zapłacić nawet ponad sto złotych. Uspokajamy: dobry produkt znajdziesz nawet za niecałe dziesięć złotych. Pamiętaj jednak, że o ile pielęgnacja wcale nie musi być droga, o tyle cenny jest Twój czas – skórzane meble należy przede wszystkim regularnie (i delikatnie!) odkurzać, a także nawilżać. Jeśli o nie zadbasz, posłużą Ci wiele lat. A Ty będziesz mógł śmiało powiedzieć, że to jak najbardziej opłacalny zakup.