27 września 2017

Kategoria:
Inne

Materiały techniczne. Praktyczne zastosowanie klingerytu

Klingeryt to materiał stosunkowo tani w produkcji – odporny na wilgoć i oddziaływanie wody. Cechuje się szczelnością i wytrzymałością, nie tracąc swoich właściwości nawet przy temperaturze 1000C. Naturalne włókna klingerytu przywodzą na myśl gumę, jednak są znacznie gęstsze. Z wymienionych względów, klingeryt jest wykorzystywany przy produkcji wyrobów technicznych, przede wszystkim profesjonalnych uszczelnień.

Klingeryt znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Używa się go między innymi w branży wodno-kanalizacyjnej, przy tworzeniu elementów konstrukcyjnych odpowiadających za przesyłanie wody pitnej oraz przy budowie wodociągowych instalacji grzewczych i przemysłowych instalacji gazu ziemnego. Ponadto, po materiał klingerytowy sięga się chętnie w górnictwie, przemyśle motoryzacyjnym i przemyśle spożywczym – objaśnia ekspert firmy AGRO-HURT, wiodącego dystrybutora wyrobów technicznych i gumowych z Warszawy.

Płyty z klingerytu

Jednym z podstawowych wyrobów produkowanych z klingerytu są płyty uszczelniające. Stanowią one element składowy instalacji grzewczych, wodociągowych, kanalizacyjnych, a także obiegów wód przemysłowych. Płyta z klingerytu doskonale spełnia swoje zadania, między innymi przez wzgląd na nadzwyczajne walory wytrzymałościowe. Jest odporna zarówno na wodę zimną, jak i ciepłą. Na odrębną wzmiankę zasługują też płyty olejoodporne, wdrażane przy wysokich temperaturach i wyjątkowo wysokim ciśnieniu.

Inne uszczelnienia klingerytowe

Poza wspomnianymi przez nas wyżej płytami uszczelniającymi, klingeryt służy do wyrabiania konkretnych uszczelek oraz uszczelnień dwuzłączkowych. Wyroby te są powszechnie wykorzystywane w branży wodno-kanalizacyjnej, jako istotny element konstrukcyjny wodomierzy, termostatów i pomp wodnych. Uszczelki klingerytowe są też stosowane w szeroko pojętym przemyśle motoryzacyjnym, na przykład przy uszczelnianiu motocykli.

Gdzie znaleźć wyroby z klingerytu?

Produkty klingerytowe są dostępne w asortymencie każdej, dobrze wyposażonej hurtowni z materiałami technicznymi. Szeroką ofertę wyrobów z klingerytu posiada między innymi warszawska firma AGRO-HURT. Dostępne tam płyty uszczelniające cechują się doskonałymi właściwościami fizykochemicznymi i są zdolne do pracy w najbardziej wymagających warunkach. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa.