maszyna-do-tworzyw-sztucznych
4 września 2018

Kategoria:
Inne

Maszyny do tworzyw sztucznych – nowe czy używane?

Recykling i przetwórstwo tworzyw sztucznych to bez cienia wątpliwości przyszłościowa branża. Rosnące wymagania Unii Europejskiej nakładają na wszystkie kraje członkowskie obowiązek zwiększenia odzysku odpadów, toteż zapotrzebowanie na usługi firm recyklingowych z pewnością będzie rosło. Jeśli zastanawiasz się nad budową lub modernizacją linii produkcyjnej tego typu, musisz znaleźć odpowiednie maszyny.

Wybór, zakup i montaż linii do obróbki tworzyw sztucznych to spore wyzwanie, zarówno logistyczne, jak i finansowe. Nic więc dziwnego, że podczas budowy parku maszynowego przedsiębiorcy starają się szukać oszczędności.

Nowe maszyny do tworzyw sztucznych

W idealnej sytuacji są oczywiście ci przedsiębiorcy, którzy mogą pozwolić sobie na zakup fabrycznie nowych maszyn do tworzyw sztucznych. Sięgając wyłącznie po nowe urządzenia do budowy linii produkcyjnej, można spodziewać się najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą pracę.

Olbrzymią zaletą maszyn od prosto producenta jest niezawodność i długi okres gwarancyjny, który zabezpiecza przedsiębiorcę na wypadek jakichkolwiek nieoczekiwanych zdarzeń. Jednak czy zawsze wybór nowych młynów, rozdrabniaczy, kruszarek, wanien i wytłaczarek jest jedynym słusznym rozwiązaniem?

Używane maszyny do przetwórstwa tworzyw

Oszczędność, wynikająca z wyboru używanych maszyn do tworzyw sztucznych, przekonuje nie tylko tych przedsiębiorców, których na zakup nowej linii po prostu nie stać. Wybór używanego sprzętu to bardzo często przemyślane rozwiązanie, dyktowane przede wszystkim chłodną kalkulacją.

W zakładach przetwórstwa tworzyw, których produkcja nastawiona jest na proste części, a nie pełne detali gotowe produkty, korzystanie z najnowszych technologii nie jest konieczne. Do uzyskania satysfakcjonujących efektów w zupełności wystarczą maszyny starszego typu, pozbawione elektroniki, będącej źródłem najuciążliwszych usterek.

Do zakupu używanych maszyn najczęściej zniechęca przekonanie o ich dużej awaryjności. Trudno oczekiwać, by osoba sprzedająca swoje stare maszyny zdradziła kupcowi wszelkie sekrety związane z problemami, jakich mogło przysporzyć jej użytkowanie. Zupełnie jak w przypadku samochodów – poprzedni właściciel stara się ukrywać wady swojego sprzętu.

Aby uniknąć takich trudności i rozczarowań, warto szukać maszyn nie bezpośrednio u kolegów z branży, ale w profesjonalnej firmie, zajmującej się budową i serwisem linii przetwórstwa tworzyw. Sprzedaż używanych maszyn do tworzyw sztucznych prowadzi np. Pol-Service Jacek Majcher z siedzibą w Rzeszowie, przy czym transakcje zawsze przebiegają zgodnie ze standardami panującymi w tym zakładzie, cieszącym się bardzo dobrą renomą.

Wybierając używane maszyny do tworzyw sztucznych z oferty poważnego przedsiębiorstwa, możesz mieć pewność, że urządzenia zostały poddane gruntownemu serwisowi, a wszelkie niesprawne bądź zużyte części wymieniono na nowe. Dodatkowo, również na maszyny z drugiej ręki powinieneś otrzymać gwarancję.

Jak widać, odpowiedź na pytanie, czy lepiej kupić nowe czy używane maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, nie jest łatwa ani jednoznaczna. Podejmując ostateczną decyzję, warto wziąć pod uwagę wiele czynników i koniecznie sprawdzić, od kogo kupujemy