7 września 2017

Kategoria:
Inne

Marzy ci się turystyka motocyklowa, a nie masz odpowiedniej maszyny? Skorzystaj z wypożyczalni!

Wielodniowe wycieczki motocyklem to kwintesencja jazdy i przygoda, której powinien spróbować każdy miłośników jednośladów. Niestety, dla wielu z nich taka metoda rekreacji jest niedostępna z jednego prostego powodu – braku odpowiedniej maszyny, przystosowanej do warunków długiej jazdy. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług wypożyczalni motocykli. Czemu warto rozważyć tę opcję?

Plusy korzystania z wypożyczalni motocykli

Najważniejsza zaleta skorzystania z usług wypożyczalni motocykli to fakt, że nie musimy kupować własnego pojazdu – jest to szczególnie istotne dla tych motocyklistów, którzy nigdy wcześniej nie podróżowali motocyklem w celach turystycznych i nie mają pewności, czy taki model jazdy im odpowiada. Biorąc motocykl z wypożyczalni unikamy konieczności zakupu maszyny przystosowanej do jazdy na dalekich dystansach – a zatem oszczędzamy pokaźną sumę pieniędzy, do której należy dodatkowo doliczyć koszty eksploatacyjne (np. ubezpieczenie, serwis). Pozostałe plusy korzystania z usług wypożyczalni to:

  • Wysoka jakość pojazdu – motocykle do wynajęcia to sprzęt wysokiej jakości. Możemy być pewni, że zostały bardzo dokładnie sprawdzone i w pełni przygotowane do jazdy
  • Wygoda – nie musimy przejmować się takimi kwestiami jak ubezpieczenie pojazdu czy dokonywanie regularnych przeglądów technicznych, wymiana ogumienia etc. Wszystkie te obowiązki spoczywają na wypożyczalni.
  • Szeroki wybór pojazdów – to jedna z najważniejszych zalet korzystania z wypożyczonego pojazdu. Wypożyczalnie takie jak sieć Abacus Motorcycle Rental posiadają w swojej flocie maszyny różnych marek i o różnych parametrach technicznych. Dzięki temu możemy za każdym razem korzystać z innego pojazdu bez konieczności jego kupna. W ten sposób nie ryzykujemy, że kupimy motocykl, który nie będzie spełniał naszych wymagań i podróżowanie nim nie przyniesie nam spodziewanej przyjemności.
  • Oszczędność i elastyczność oferty – im dłuższy czas wynajmu, tym bardziej takie rozwiązanie opłaca się z ekonomicznego punktu widzenia, nawet biorąc pod uwagę fakt, że nie jesteśmy właścicielami motocykla. Wypożyczalnie nie narzucają swoim klientom zbyt restrykcyjnych warunków wynajmu, w związku z tym możemy wypożyczyć motocykl zarówno na weekendową wycieczkę, jak i kilkutygodniowy urlop.

Kto może skorzystać z wynajmu motocykla?

Podobnie jak w przypadku samochodów istnieją pewne ograniczenia do wypożyczania motocykli. Wśród warunków, które musimy spełnić znajdziemy między innymi odpowiedni wieku kierowcy (wypożyczający musi być osobą dorosłą i legitymować się ważnym dowodem tożsamości), konieczność posiadania ważnego prawa jazda kategorii A oraz ważnej karty kredytowej, która posłuży za zabezpieczenie kaucji.