29 marca 2017

Kategoria:
Inne

Malowniczy hotelik idealnym miejscem na organizację wesela

Przygotowania do ślubu i wesela wiążą się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór idealnej sali na wesele, co często określane jest jako najtrudniejsze, zaraz po wyborze sukni ślubnej przez pannę młodą. Kiedyś przyszli małżonkowie nie mieli tak dużego wyboru, jak dzisiaj. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat wyboru idealnego miejsca na wesele – przytulnego hoteliku.

Idealna sala weselna

Jest bardzo wiele elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając salę weselną. Pierwsza kwestia to oczywiście wielkość sali – powinniśmy wziąć pod uwagę stosunek wielkości sali do zaproszonych gości. Istotna jest dla nas także lokalizacja, koszt wynajęcia i wygląd. Warto zdecydować się na salę weselną w hotelu, ponieważ nie musimy się wówczas obawiać o bazę noclegową. Należy oczywiście zarezerwować salę i pokoje noclegowe dla naszych gości z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli chodzi o wielkość sali, paradoksalnie lepiej jest wybrać salę nieco mniejszą, niż za dużą. Animator na weselu będzie starał się zachęcić naszych gości do zabawy, ale jeśli parkiet będzie potężny, część z nich mimo wszystko może się nie ośmielić, by na niego w końcu ruszyć. Trudno wyobrazić sobie pamiątkowy film, czy zdjęcia, z wesela, na którym panują pustki. Nie należy też przesadzić w drugą stronę, ponieważ zbyt ciasna sala szybko stanie się duszna i nieciekawa.

Baza noclegowa i dodatki

Nawet jeżeli organizujemy wesele w rodzinnym mieście i większość naszych gości po zabawie po prostu wróci do własnych domów, bezwzględnie powinniśmy zadbać o gości przyjezdnych. W przypadku drobnych wesel, na które zapraszane jest niewiele osób, organizatorzy czasem zapewniają nocleg u swoich bliskich – mówi nam przedstawiciel Hotelu Orańskiego Stara Morawa. W większości przypadków jednak potrzebne są dodatkowe noclegi dla gości. W niektórych hotelach, które zajmują się organizacją wesel, poza udostępnieniem sali, pokojów i zapewnieniem menu, znajdziemy dodatkowe plusy. To kompleksowa obsługa i opracowanie scenariusza weselnego. W pięknie położonych hotelach do dyspozycji gości są dodatkowo tereny zielone, które stanowią idealną bazę pod zdjęcia plenerowe.