22 lutego 2019

Kategoria:
Inne

Magazynowanie mienia przez firmy przewozowe. Podstawowe zasady.

W życiu każdego z nas nadchodzi moment, gdy musimy się spakować i zmienić na jakiś czas lub na stałe miejsce zamieszkania. W takiej chwili zdajemy sobie sprawę jak wiele dóbr zgromadziliśmy i że sprawne ich spakowanie może przysporzyć nie lada kłopotu. Na szczęście są profesjonalne firmy, które w swojej ofercie mają nie tylko usługi przewozowe, ale również pomoc w pakowaniu, jak i przechowywanie mienia.

Pakowanie

Niewielu z nas potrafi sprawnie spakować swoją walizkę na wakacyjny wyjazd, a co dopiero spakować rzeczy z domu lub garażu. Na szczęście są na polskim rynku doświadczone firmy, które mogą to zrobić za nas. Przykładem firmy przeprowadzkowej z ponad 20-letnim doświadczeniem jest gdańska firma Auto-Transport Ryszarda Falkiewicza, która oferuje kompleksową usługę przeprowadzki. Zapewnia materiały do pakowania, pomaga pakować i transportuje rzeczy na podany adres. Podczas transportu nasze dobra materialne objęte są ubezpieczeniem od potencjalnych szkód.

Transport

Jesteśmy już spakowani, więc kolejny krok to transport. Oczywiście wszystko zależy od gabarytów rzeczy, które chcemy przewieźć. Czasem wystarczy nam prywatny samochód czy też taksówka, kiedy indziej trzeba skorzystać z większych samochodów dostawczych. Poza tym potrzebni nam profesjonaliści, którzy bezpiecznie zaniosą nasze przedmioty do samochodu. Tutaj również warto skorzystać z usług doświadczonych firm. Dobrze, jeśli firma przewozowa zapewni ubezpieczenie od ewentualnych szkód podczas transportu.

Przechowywanie mienia lub usługa self storage

Wyrażenie self storage pochodzi z języka angielskiego i oznacza najem powierzchni w  magazynach samoobsługowych. Można to też określić mianem mini przechowalni, w której bezpiecznie przechowamy nasze mienie przez określony czas. To klient decyduje jak długo będzie wynajmował magazyn oraz jakiej powierzchni potrzebuje. Przechowujemy tam najczęściej rzeczy, z których korzystamy sezonowo, jak sprzęt sportowy, wodny, czy też pamiątki. Taki magazyn to świetny schowek na nasze rzeczy podczas remontu lub dłuższego wyjazdu. Jego niezaprzeczalną zaletą jest dostęp przez siedem dni w tygodniu i całą dobę.

Z możliwości self storage korzystają również firmy. Przechowują tam meble biurowe, sprzęt, a nawet dokumenty. Jest to bezpieczne, gdyż wynajmowane powierzchnie są ogrzewane i ubezpieczone, a dostęp do nich ma tylko klient.

Pakiet przeprowadzkowy

Na polskim rynku istnieje już możliwość zamówienia wszystkich wymienionych usług w jednej firmie przeprowadzkowej. Oznacza to, że można jednym mailem lub telefonem zorganizować całą przeprowadzkę, tzn. pakowanie, transport oraz przechowywanie. Mamy wtedy pewność, że usługa zostanie wykonana przez profesjonalną ekipę, która odpowiednio zadba o twoje rzeczy. Jest to bardzo istotne w momencie, gdy zależy nam na czasie i nie możemy wszystkiego nadzorować osobiście. Wydaje się zatem, że przeprowadzka nie jest już tak przerażająca i warto zaufać profesjonalistom.