21 września 2017

Kategoria:
Inne

Loggicar – zalety rejestratora temperatury

Termograf Loggicar to transportowy rejestrator temperatury przeznaczony do użytkowania w samochodach wyposażonych w chłodnię. Jest też niezbędny w samochodach służących do transportu żywych zwierząt i produktów wrażliwych na wahania temperatur, aby móc ją kontrolować i w razie potrzeby reagować. Jakie są główne zalety tego systemu i czym się charakteryzuje?

Wbudowana drukarka raportów

Rejestrator ten, produkowany przez firmę Mikster, posiada własną drukarkę, która umożliwia szybkie uzyskanie raportu w formie papierowej o panującej w chłodni pojazdu temperaturze. Jest to przydatna opcja pozwalająca na szybkie przedstawienie raportu np. służbom weterynaryjnym w trakcie kontroli drogowej pojazdu i jego załadunku. Raport taki przyda się także odbiorcy towaru, który będzie miał pewność, że jego załadunek był przewożony w odpowiednich warunkach. Wydruk generowany przez rejestrator jest w pełni kompletny, zawiera bowiem wszystkie informacje na temat pracy chłodni. Sama drukarka jest ekonomiczna w eksploatacji, gdyż jej jedynym kosztem jest zakup papieru.

Alarmy informujące kierowcę o zmianach temperatury

Rejestrator Loggicar jest zaprogramowany na generowanie alarmów informujących kierowcę o zmianach temperatury w chłodni samochodu. Dzięki temu może on odpowiednio szybko zareagować i wyeliminować problemy związane z działaniem systemów chłodzenia pojazdu. Alarmy mogą być spersonalizowane i ustawione wedle życzenia użytkownika. Jest ważne, aby nie generować raportu częściej, niż jest to rzeczywiście potrzebne, aby nie odwracać uwagi kierowcy od prowadzenia samochodu.

Wysoka dokładność pomiarowa

W systemie podłączone są cztery czujniki temperatury oraz taka sama ilość sygnałów dwustanowych, dzięki czemu rejestrator Loggicar charakteryzuje się dużą dokładnością w pomiarze temperatury. Urządzenie pracuje w zakresie temperatur od -40 stopni Celsjusza do +85 stopni – zapewnia więc optymalny monitoring temperatury panującej w chłodni pojazdu w każdych warunkach.

Praca według norm UE

Urządzenie spełnia wymogi Komisji Wspólnot Europejskich w zakresie monitoringu temperatury w środkach transportu. Jest więc w pełni bezpiecznym i uprawnionym produktem służącym do monitorowania pracy chłodni samochodowych.

Kompaktowe rozmiary i prosta obsługa

Rejestrator Loggicar jest wyposażony w czytelny ekran LCD z wbudowanym podświetleniem oraz klawiaturą. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze, co podczas jazdy ma szczególne znaczenie – nie będzie rozpraszał kierowcy ani wymagał od niego nadmiernego skupienia się na obsłudze i oderwaniu uwagi od kierowania pojazdem.