29 marca 2017

Kategoria:
Inne

Linia olejowa LO400, rozcieranie olejów, lakierów, wosków, bejc itp.

Podczas produkcji desek podłogowych, w drewno wcierana jest cienka warstwa oleju, która sprawia, że drewno nie tylko efektownie wygląda, ale również jest chronione przed wpływem czynników zewnętrznych. Istnieją specjalne maszyny wykorzystywane w procesie tworzenia desek podłogowych oraz takie, które mają nanosić substancje w stanie ciekłym (oleje, woski, lakiery) na płaskie elementy drewniane.

Linia olejowa LO400

Linia olejowa LO400 zbudowana jest z nakładarki walcowej, przenośnika taśmowego z zamontowanymi jednostkami rozcierającymi. Prędkość poruszania się przenośnika taśmowego jest regulowana elektronicznie. Na jednostki rozcierające składają się dwie szczotki o kształcie talerzowym – ich zadaniem jest równomierne roztarcie ciekłego czynnika (oleju, wosku) na powierzchni deski. Trzecia jednostka ma kształt cylindryczny rozciera substancję wzdłuż struktury drewna. Jeśli tego wymaga proces olejowania, na przenośniku taśmowym można zamontować jednostki rozcierające pozwalające wypolerować powierzchnię deski.

Inne maszyny

Poszczególne maszyny do rozcierania olejów, lakierów i wosków różnią się między sobą szczegółową specyfikacją i budową, np. liczbą jednostek rozcierających. Jednak sam mechanizm działania jest bardzo podobny – element przesuwany na taśmie poddawany jest zabiegowi nakładania równomiernej warstwy oleju, który następnie, za pomocą odpowiednich wałów wtłaczany jest w głębsze warstwy desek.

Zakup maszyn

Maszyny do rozcierania oleju możemy zamówić w specjalistycznych sklepach, np. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Dariusz Prochera. Warto podczas wyboru samego sklepu zwrócić uwagę, czy dysponuje on na przykład częściami zamiennymi (wałami) do maszyn na wypadek awarii oraz porozmawiać z pracownikiem sklepu na temat sprzętu najbardziej odpowiedniego do potrzeb naszego zakładu.