kurs językowy
18 lutego 2021

Kategoria:
Inne

Kurs językowy jako inwestycja w pracowników

Firmy zapewniające swoim pracownikom możliwość odbywania kursów językowych widziane są na rynku pracy jako te, które dbają o zatrudnione w niej osoby. Kurs językowy jest jednym z najlepszych udogodnień, które pracodawca można zaoferować swoim pracownikom. Szkolenia językowe są idealną inwestycją w ludzi, którzy dla nas pracują, korzystajmy więc z możliwości ich organizowania.

Co to daje pracownikowi?

Jeśli jesteśmy pracodawcami i zastanawiamy się, czy skorzystać z oferty szkół językowych dotyczącej profesjonalnych kursów językowych dla zatrudnianych w naszej firmie osób, miejmy na uwadze, jak wiele korzyści płynie z tego rozwiązania. Zyskujemy zarówno my, czyli właściciele przedsiębiorstwa, jak i sami kursanci, czyli pracownicy naszej firmy – mówi specjalista ze szkoły językowej LING Partner.

Odbywanie przez pracownika kursu językowego, który zapewnił mu jego pracodawca, wpływa przede wszystkim na to, jak ta osoba czuje się w firmie, dla której pracuje. Jeśli wiemy, że nasz szef myśli o takich sprawach jak podwyższanie naszych umiejętności językowych, oznacza to, że dba o nas i jesteśmy dla niego ważni. Mając takie przeświadczenie, wykonywanie obowiązków zawodowych przychodzi nam o wiele łatwiej niż wtedy, kiedy nasz pracodawca niespecjalnie interesuje się naszymi kompetencjami, w tym zdolnościami językowymi.

Poza tym szkolenia językowe dla firm dają pracownikowi możliwość podniesienia swoich kompetencji i zyskania w ten sposób lepszej pozycji na rynku pracy. A jak wiadomo, im więcej dana osoba potrafi, w tym – im więcej języków zna, tym jest cenniejszym pracownikiem i może w związku z tym starać się o odpowiednio wysokie wynagrodzenie za wykonywaną przez siebie pracę. Każdy lubi mieć poczucie, że wie i potrafi wiele, odbywanie kursu językowego pomaga w osiągnięciu właściwej samooceny i zadowolenia ze swoich umiejętności.

Jakie korzyści ma z tego pracodawca?

Wszyscy właściciele przedsiębiorstw powinni wiedzieć, że nie tylko pracownik czerpie wyraźne profity z odbywanego przez niego kursu językowego. Zysk przedsiębiorcy polega przede wszystkim na tym, że dzięki korzystaniu z możliwości zorganizowania profesjonalnego szkolenia językowego przeznaczonego dla firm podwyższa on kompetencje językowe swojego pracownika i tym samym zyskuje lepiej przygotowanego człowieka do pracy. Jest to szczególnie istotne w tych firmach, które współpracują nie tylko z rodzimymi kontrahentami. Chociaż należy pamiętać, że zawsze istnieje szansa, że przedsiębiorstwo, które nie nawiązało dotychczas relacji biznesowych z klientami bądź współpracownikami zza granicy, zyska taką współpracę. Poza tym ważne jest, że organizowanie szkoleń językowych dla firm zachęca pracowników do niezmieniania swojego miejsca pracy – a przecież na tym pracodawcom powinno zależeć najbardziej.