Nadwyżki magazynowe towarów
4 kwietnia 2022

Kategoria:
Inne

Które zalegające towary są najchętniej odkupywane?

W każdej branży zdarzają się nadwyżki towarów, które zalegają w magazynach. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, jednak najskuteczniejszym sposobem rozwiązania problemu jest próba sprzedaży zbędnych produktów, by odzyskać choć część kosztów i zwolnić przestrzeń magazynową. Można to zrobić przy pomocy firmy skupującej tzw. stoki magazynowe. Jakie towary można w ten sposób sprzedać i dlaczego warto skorzystać z takiej opcji?

Na czym polega skup stoków magazynowych?

Stoki magazynowe to nic innego jak zalegające w magazynach towary w hurtowych ilościach. Stoki magazynowe to wszystkie produkty, które ze względu na swoją sezonowość, przestarzałą technologią nie znalazły swego nabywcy, a także egzemplarze wybrakowane, zwracane lub pochodzące z ekspozycji sklepowych. Sprzedaż stoku np. firmie Maxx10Group to znakomity sposób zbycia ich. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie zamiast samodzielnie szukać nabywców np. przy pomocy promocji lub za pośrednictwem outletu? Ponieważ stok jest w tej sytuacji odbierany przez nabywcę w całości, co pozwala natychmiastowo odzyskać przynajmniej część zainwestowanych w produkcję środków, a także zwolnić potrzebną przestrzeń magazynową.

A jakie produkty są najczęściej nabywane w stokach?

Ubrania i inne tekstylia

Stoki magazynowe to w dużej mierze ubrania, które po zakończeniu sezonu nie znajdują już nabywców. Z racji tego, że marki modowe inwestują w produkcję ogromnych ilości ubrań, które w następnym roku będą już niemodne, praktycznie każdy sezon kończy się bardzo dużą nadwyżką towarów, które nie znajdują nabywcy. Ubrania oraz inne tekstylia są chętnie nabywane przez skupy stoków, ponieważ nie ulegają przeterminowaniu i po uwzględnieniu kosztów ich zakupu można je dość łatwo sprzedać.

Sprzęty elektroniczne

Do tej kategorii zalicza się zarówno sprzęty codziennego użytku, jak i specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Problem z elektroniką polega na tym, że praktycznie każdego roku na rynku pojawiają się nowsze, bardziej wydajne rozwiązania, które sprawiają, że asortyment już dostępny od pewnego czasu staje się mało atrakcyjny dla klienta. Im starszy sprzęt, tym trudniej go sprzedać po dobrej cenie.

Artykuły sezonowe

Czyli krótko mówiąc wszystkie produkty, na które istnieje duży popyt jedynie w pewnych krótkich okresach – potem ich sprzedaż praktycznie ustaje i przez następne kilka miesięcy zalegają w magazynach. Do tej kategorii zaliczyć można między innymi dekoracje na święta Bożego Narodzenia czy kremy do opalania oraz chemie ogrodową.