5 maja 2017

Kategoria:
Inne

Krzesła biurowe i konferencyjne. Z jakich materiałów można je wykonać?

O doborze odpowiedniego krzesła biurowego decyduje wiele czynników. Jednym z podstawowych jest materiał wykonania siedziska. Które krzesło okaże się najbardziej użyteczne – z metalu, drewna, a może ze sklejki?

Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, które krzesło jest najlepsze. O wszystkim decydują osobiste upodobania. Przed dokonaniem wyboru zakupowego warto jednak poznać podstawowe cechy poszczególnych typów siedzisk. Te najważniejsze prezentujemy dla Państwa poniżej.

Wytrzymałość gwarantowana – krzesła metalowe

Krzesła metalowe to jeden z najczęściej spotykanych modeli krzeseł biurowo-konferencyjnych. Podstawę ich konstrukcji stanowi stelaż z profili stalowych, pokrytych farbą proszkową lub powłoką chromowaną. Siedzisko i oparcie są natomiast wykonane z wysokowytrzymałościowego polipropylenu. To właśnie kryterium wytrzymałości jest tym, które decyduje o funkcjonalności krzeseł metalowych. Metal jest z natury rzeczy materiałem odpornym na uszkodzenia – nie grożą mu zadrapania i obicia. Odpowiednia ochrona antykorozyjna sprawia, że krzesła przetrzymują różne warunki atmosferyczne. Można je zatem wykorzystywać także na przestrzeniach otwartych. Modelom tego typu nie da się odmówić również innych zalet – łatwości czyszczenia (siedziska wystarczy przetrzeć ściereczką), estetyki (możliwość barwienia na różne kolory) oraz zwyczajnej praktyczności (wiele z nich pozwala na montaż podłokietników i pulpitów do wykonywania notatek).

Sprawdzona klasyka – krzesła drewniane

Modele krzeseł drewnianych to sprawdzona ,,klasyka”. Są produkowane metodą czopowania, klejenia i lakierowania drewna. Ich naturalny wygląd pasuje do każdego typu pomieszczeń konferencyjnych – zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Siedziska sprawdzają się dobrze również w restauracjach i salach weselnych. Na tym jednak nie kończy się ich uniwersalność. Drewno to materiał podatny na obróbkę, zatem w sprzedaży znajdziemy krzesła o rozmaitych wymiarach i kształtach. Bogactwo kolorów drewna i obić – wykonanych z wysokiej jakości tkaniny bądź ekoskóry – to niezaprzeczalna zaleta estetyczna. Szczególnie godne polecenia są krzesła produkcji polskiej, np. modele bukowe. Ofertą tego typu siedzisk dysponuje firma MEBLANT, producent i dystrybutor mebli z Wrocławia.

Funkcjonalny minimalizm – krzesła sklejkowe

Krzesła ze sklejki widujemy w salach szkolnych. Z tego względu nie zawsze kojarzą się dobrze. Zupełnie niesłusznie. Intensywne użytkowanie przez uczniów w najlepszy sposób dowodzi ich wygody i trwałości. Zastosowana sklejka to wysokiej klasy materiał lakierowany. Dzięki temu oparcie i siedzisko wytrzymują ogromne przeciążenia i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stalowy stelaż umożliwia montaż podłokietników i pulpitów – podobnie jak w konwencjonalnych krzesłach metalowych. Oparcia można natomiast tapicerować. Niektóre modele posiadają klamry, pozwalające łączyć je w szeregi. To idealne rozwiązanie w przypadku organizacji zebrań i konferencji. Najnowocześniejsze krzesła sklejkowe zupełnie nie przypominają mebli szkolnych. Innowacyjne i designerskie, są widywane w przestrzeniach biurowych, publiczny i mieszkalnych, a także w strefach wypoczynku (za przykład może posłużyć kolekcja KANU firmy MEBLANT). Bogactwo barw i form sprawia, że ich popularność wzrasta, a dawny stereotyp odchodzi w zapomnienie.