5 marca 2020

Kategoria:
Inne

Krzesełko do karmienia – przydatny gadżet w domu i podróży

Pewnie z niecierpliwością wypatrujecie momentu, kiedy rozpoczniecie rozszerzanie diety swojego maleństwa. Wielu rodziców jest zaskoczonych, że nie jest to tak proste i radosne, jak się wydawało. Karmienie niemowlaka jest co prawda rozkoszne, ale wymaga cierpliwości, ekstra czasu na sprzątanie i umycie malucha. Kluczem do sukcesu jest przewidywalność i dobra organizacja. Najwygodniejsze karmienie malucha wyłącznie z wielofunkcyjnym krzesełkiem do karmienia.

Ekspert ze sklepu internetowego Fabryka Malucha mówi:

Współczesne krzesełka są wielofunkcyjne. Jedne krzesełka do karmienia są jednocześnie huśtawką,, inne skonstruowane tak, że mogą być dodatkowo krzesełkiem i stolikiem do zabawy. Są to świetne rozwiązania dla rodzin, które lubią funkcjonalne gadżety ułatwiające życie.

Karmienie niemowlaka – praktyczna strona rozszerzania diety

Ogólne zalecenia mówią, że niemowlęta powinny być karmione wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia. Po tym czasie można rozpocząć rozszerzanie diety maleństwa o stałe pokarmy. Kontrowersje pojawiają się w zaleceniach dla dzieci karmionych sztucznym mlekiem, warto zasięgnąć rady swojego pediatry. Nie mniej rozsądnie brzmi argument, że łatwiej karmi się dziecko, które w miarę stabilnie siedzi. Ten moment przychodzi mniej więcej w okresie 7-10 miesięcy. Wtedy warto podawać dziecku pokarm nie do końca rozdrobniony, o grudkowatej konsystencji, ponieważ na ten okres przypada największa wrażliwość na naukę jedzenia takich produktów. Najważniejsze w nauce jedzenia stałych pokarmów, to zapewnić dziecku bezpieczną postawę. Ułatwi to Wam krzesełko do karmienia. Krzesełko może stanowić miejsce pierwszych posiłków, zarówno tych podawanych przez rodziców, jak i samodzielnych prób jedzenia. Jest to też świetne miejsce do zabawy. W krzesełku do karmienia dziecko siedzi bezpiecznie. Możecie dzięki temu zrobić obiad, posprzątać czy posiedzieć z maluchem, który siedzi na takiej wysokości, że łatwo może Was obserwować.

Krzesełko do karmienia – główne pozytywy

Krzesełko do karmienia przynosi korzyści zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Nieważne, czy karmicie dziecko papkami, wprowadzacie pokarmy metodą BLW, czy inną – zakup krzesełka do to najlepsza decyzja na wczesnym etapie wspólnego życia. Krzesełka do karmienia są składane, sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Dziecko siedzi w nich na regulowanej wysokości, nie trzeba się schylać i nadwyrężać pleców. Projektanci doskonale wiedzieli, ile zabawy sprawia maluchom brudzenie się w trakcie pierwszych samodzielnych posiłków, dlatego krzesełka do karmienia dają się łatwo wyczyścić.  Tkanina obicia łatwo się myje. Zdejmowany stolik można włożyć pod bieżącą wodę, dzięki temu malucha można łatwiej posadzić i wyjąć. Niektóre krzesełka do karmienia dzięki regulacji zmieniają się w stolik do zabawy. Złożone krzesełko łatwo zabrać ze sobą w podróż. Maluszek może jeść przy swoim stoliku w restauracji, hotelu czy u rodziny. Wszędzie, gdzie chcecie być razem.