12 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Kryteria wyboru sali weselnej

Realizacja wymarzonego ślubu i wesela nie jest łatwym zadaniem. Przed parą młodą stoi wiele wyzwań oraz zadań do realizacji. Jednym z najważniejszych jest wybór sali weselnej. Od zarezerwowania dogodnego terminu powinno rozpocząć się planowanie uroczystości. Wybór miejsca na zabawę nie powinien być więc sprawą przypadkową. Podpowiadamy, jakie kryteria powinna spełniać idealna sala na wesele.

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego z nas. Dlatego wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Wybór sali weselnej to jedno z ważniejszych zadań do realizacji – powinno być przestronnie, komfortowo, z pysznym jedzeniem oraz dużym wyborem udogodnień. Dodatkowe atrakcje z pewnością sprawią, że wesele będzie niezapomniane!

Cicha i zielona okolica

Ważnym kryterium wyboru jest nie tylko wnętrze sali, ale również to, w jakim miejscu się znajduje. Sezon ślubny to przede wszystkim miesiące letnie – przyjemnie jest wówczas wyjść odetchnąć na świeżym powietrzu, nawet jeśli sala jest klimatyzowana. Cicha i spokojna okolica, z dala od zgiełku miasta to również doskonała lokalizacja na wesele z dziećmi. Zwłaszcza, jeśli w pobliżu sali znajduje się plac zabaw. Duży parking dla wszystkich gości to dodatkowy atut, dlatego warto w pierwszej kolejności zweryfikować, gdzie dokładnie znajduje się sala.

Przestronna, klimatyzowana sala

Podczas wyboru sali weselnej warto zwrócić uwagę nie tylko na wnętrze, ale również na detale, które mają wpływ na gwarancję udanej imprezy. Sala powinna być przestronna i nie posiadać filarów, które mogłyby wpłynąć na komfort pracy fotografa lub kamerzysty. Równie istotne jest w tym przypadku oświetlenie – duże okna dadzą naturalne światło, a odpowiednie dobór lamp sprawi, że na sali nie będzie ani za ciemno, ani za jasno. W ten sposób bardzo łatwo będzie można stworzyć doskonały, przytulny klimat. Dobrze sprawdzi się również drewniany parkiet, który ma właściwości pochłaniania dźwięków – dzięki temu na sali będzie panowała odpowiednia akustyka, a goście nie będą musieli przekrzykiwać się podczas rozmowy.

Duże znaczenie, zwłaszcza w miesiącach letnich, ma klimatyzacja oraz wentylacja. Dzięki niej zachowany zostanie odpowiedni komfort cieplny, a goście nie będą szukali ochłody poza salą weselną. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę są również toalety. Najlepiej, jeśli wejścia nie będą znajdowały się bezpośrednio przy parkiecie, ale zostaną oddzielone na przykład ścianą. W ten sposób nie zaburzą harmonijnego wystroju.

Doświadczeni kucharze i wyjątkowe potrawy

Wesele nie może odbyć się bez smacznego i pięknie podanego jedzenia, ciast oraz przekąsek. Wpływ na jakość jedzenia ma doświadczenie kucharzy, nowoczesny sprzęt gastronomiczny oraz świeżość produktów – mówi ekspert od organizacji wesel z położonej niedaleko Gniewina i Wejherowa Sali PerłowejDomowe wyroby, takie jak smalczyk, ogórki kiszone czy pieczywo zawsze smakują wszystkim gościom – jednak smak można podkreślić wyjątkowym i nietypowym podaniem. Podobnie jak w przypadku kawy. Napój ten jest znany na całym świecie i bardzo często spożywany. Można pomyśleć, że w przypadku kawy nic nie da się ulepszyć. Jednak zwykła „zalewajka” może być zastąpiona profesjonalnymi ekspresami ciśnieniowymi do kawy, które zamiast tradycyjnego napoju zaoferują gościom kilkanaście rodzajów kaw.

To doskonały pomysł na dodatkową atrakcję, dlatego warto wybrać salę weselną, która oferuje wynajem ekspresów. Podobnie jak w przypadku deserów. Tradycyjne ciasta mogą być dopełnieniem autorskich deserów szefa kuchni, których smak goście z pewnością zapamiętają na dłużej. Ciasta i desery, które „je się oczami” będą nie tylko częścią menu, ale również dodatkową dekoracją samą w sobie.

Pomoc w znalezieniu podwykonawców

Sale weselne posiadają zazwyczaj duże doświadczenie związane z organizacją wesela oraz posiadają szeroką bazę kontaktów do podwykonawców, którzy zajmują się realizacją usług ślubnych. Podczas poszukiwania sali weselnej warto spytać, czy możliwe jest polecenie fotografów, kamerzystów, zespołów, DJ-ów, florystek czy makijażystek – to zdecydowanie ułatwi organizację imprezy oraz pomoże parze młodej w zmniejszeniu listy rzeczy do zrobienia. To korzyść działająca w dwie strony: młodzi nie muszą szukać w ciemno, a osoby, które obsługiwały wesele na tej konkretnej sali wiedzą dokładnie, jakie warunki na niej panują i mogą się dobrze przygotować.

Dobrze, jeśli sala oferuje również możliwość zakupu alkoholi i napoi bezalkoholowych. Dzięki temu para młoda oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze. Nie trzeba martwić się zakupami oraz jeżdżeniem pomiędzy hurtownią, domem, a salą. Płaci się tylko za zużycie, nie pozostają również nadwyżki, z którymi nie wiadomo, co zrobić.

Dodatkowe atrakcje oferowane przez salę weselną

Zielona okolica, przestronna, jasna i klimatyzowana sala, pyszne jedzenie oraz pomoc na wielu etapach przygotowań do wesela. Czy potrzeba czegoś jeszcze? Ciekawym pomysłem może być wybór sali, która oferuje dodatkowe atrakcje dla gości, na przykład kulinarne. Nietypowo podany pieczony dzik lub life cooking – czyli gotowanie na żywo, tuż przed podaniem jedzenia gościom. Możliwość zobaczenia, w jaki sposób zostaje przygotowane jedzenie z pewnością zrobi na wszystkich wrażenie, a wesele z pewnością zapadnie każdemu w pamięć.

Bezpieczeństwo

Każde wesele nieodłącznie wiąże się z prezentami – także tymi w formie pieniężnej. Niezbędne staje się wówczas znalezienie bezpiecznego miejsca, w którym będzie można przechować gotówkę w trakcie zabawy. Warto więc poszukać sali, która oferuje nie tylko odrębny pokój dla pary młodej, ale również sejf, do którego nikt poza nimi nie będzie miał dostępu. Najlepiej, jeśli będzie wyposażony w cyfrowy zamek oraz kod, który można ustawić bezpośrednio przed zamknięciem. Ten sposób da gwarancję, że nie zgubimy kluczyka lub nie zapomnimy z góry ustalonego kodu. Ustawić będzie można własny, łatwy do zapamiętania, a jednocześnie niemożliwy do odkrycia przez osoby niepowołane.

Drugą, ważną kwestią jest stały dostęp do prądu. Awaria może przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie. Nikt nie chciałby, aby wesele zostało skrócone z powodu przerwy w dostawie prądu. Tej sytuacji zapobiec może agregat prądotwórczy z systemem zautomatyzowanego rozruchu. W ciągu 30 sekund sterownik uruchomi agregat, a tym samym możliwa będzie dalsza, nieskrępowana zabawa.