firma-przeprowadzkowa
11 września 2018

Kategoria:
Inne

Kryteria wyboru firmy przeprowadzkowej

Wybór firmy przeprowadzkowej nie zawsze należy do najłatwiejszych. Warto jednak poświęcić chwilę na znalezienie przedsiębiorstwa na tyle godnego zaufania, aby bez obaw powierzyć mu cały nasz dobytek. Uważajmy na oferty, w których wysoka jakość obiecywana jest za wyjątkowo niską cenę. Oszczędności mogą bowiem okazać się pozorne, gdy niedbale transportowane rzeczy trzeba będzie potem naprawiać lub wymieniać na nowe…

To w pełni zrozumiałe, że nie chcemy pogłębiać stresu związanego z przenosinami, jeszcze do nich dopłacając. Pamiętajmy jednak, iż czyste i bezpieczne samochody firmy przeprowadzkowej, podobnie jak specjalistyczny sprzęt oraz środki ochrony, a także płaca doświadczonego personelu muszą swoje kosztować. Nie zaczynajmy więc poszukiwań od wyselekcjonowania najtańszych przedsiębiorstw. Cena powinna być czynnikiem decydującym, kiedy rozważamy już tylko dwie-trzy firmy wybrane wstępnie na podstawie innych kryteriów.

Opinie

Oczywiście zawsze dobrze jest móc polegać na rekomendacji rodziny lub znajomych, jednak nie zawsze da się na takową liczyć. Od czego jednak jest Internet – oraz opinie czy komentarze na forach lub profilach społecznościowych. Odwiedzając zaś strony WWW poszczególnych przedsiębiorstw, będziemy mogli zapoznać się z zakresem oferowanych przez nie usług.

Oferta i kontakt

Im jest on szerszy, tym lepiej. Montaż czy demontaż transportowanych mebli albo utylizacja sprzętów, których nie chcemy ze sobą zabierać, potrafią stanowić istotne ułatwienie. Nie wahajmy się skontaktować z daną firmą i wypytać o wszystko, co nas nurtuje. Zwróćmy wówczas uwagę na to, jak jesteśmy traktowani – to w końcu również ważne. Dobrym prognostykiem są pytania zadawane przez drugą stronę. Mogą bowiem świadczyć o chęci wyjścia jak najlepiej naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Rzetelność

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów – zadbajmy o podstawy, czyli weryfikację rzetelności interesującego nas przedsiębiorstwa. Chodzi chociażby o podanie informacji takich jak NIP czy REGON. Na ich podstawie upewnimy się, że nie mamy do czynienia z firmą-krzakiem, która odjedzie z naszym dobytkiem w siną dal… Gdyby natomiast zdarzyło się, że jakieś należące do nas przedmioty podczas przeprowadzki zgubią się bądź ulegną uszkodzeniu, łatwiej będzie dochodzić ewentualnych roszczeń, znając pełne dane firmy, która je transportowała.

Rzetelne, szanujące się przedsiębiorstwo, jak choćby łódzka firma SPEC Przeprowadzki, będzie na taką okoliczność odpowiednio ubezpieczone. Dołoży też wszelkich starań, by nie skorzystanie z polisy nie okazało się konieczne – m.in. poprzez należyte przygotowanie samochodów dostawczych czy pakowanie i zabezpieczenie powierzonego mienia w fachowy sposób.