17 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Koszty przeprowadzki. Orientacyjny cennik usług

Wykonanie przeprowadzki do nowego miejsca zamieszkania lub przeprowadzki firmy do nowego biura to zawsze jest trudne logistycznie zadanie, do którego należy się właściwie przygotować i które trzeba dobrze zaplanować w czasie. Zadanie robi się dużo łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalistów, czyli firmy, która specjalizuje się w wykonywaniu przeprowadzek. Zwiększy to oczywiście nieco koszty związane z relokacją do nowego miejsca, jednak korzyści z tego płynące są trudne do przecenienia. W artykule dokładniej opisujemy, jakie są zalety korzystania z usług firmy transportowej przy przeprowadzkach oraz od czego dokładnie zależą ceny takich usług.

Dlaczego warto jest skorzystać z pomocy firm transportowych przy przeprowadzce?

Zanim dokładnie omówimy czynniki, które wpływają na cenę przeprowadzek wykonywanych przez profesjonalne firmy, najpierw dokładniej wytłumaczymy, dlaczego pomimo zwiększenia swoich kosztów, warto jest skorzystać z tego rodzaju usług.

Każda przeprowadzka wiążę się niestety z wieloma stresami i koniecznością zadbania o wiele różnych elementów. Trzeba przede wszystkim zaplanować, jakie rzeczy zabieramy ze sobą do nowego miejsca zamieszkania lub do nowego biura oraz co zrobimy z rzeczami, których już nie chcemy. O ile z pozbyciem się ubrań czy niepotrzebnych już papierów i dokumentów, nie będzie większego problemu, o tyle zużytych i niepotrzebnych już mebli czy urządzeń elektrycznych nie można tak po prostu wyrzucić do śmieci. Koniecznie także trzeba zadbać o to, żeby się zaopatrzyć w odpowiednią ilość materiałów do pakowania, czyli w kartony, folie stretch, folie bąbelkowe, taśmy, torby itp. Potem należy dobrze zapakować i zabezpieczyć wszystkie swoje rzeczy, a także zorganizować ich transport. Jeżeli przeprowadzkę chcielibyśmy zorganizować samemu, wtedy będziemy musieli także zająć się znoszeniem i pakowaniem wszystkich przewożonych rzeczy do samochodu oraz ich wniesieniem do nowego domu lub do nowego biura. Korzystając z usług firmy transportowej przy przeprowadzce można dużą część tych obowiązków ominąć.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Global Service, która specjalizuje się zarówno w wykonywaniu przeprowadzek osób prywatnych, jak i przeprowadzek firm w Warszawie, Gdańsku oraz innych miastach na terenie Polski, oraz wykonuje także przeprowadzki międzynarodowe:

W ramach świadczonych usług zapewniamy swoim klientom nie tylko zapakowanie do samochodu, przewóz i wniesienie wszystkich rzeczy do nowego domu czy do nowego biura. Nasza firma po przyjęciu zlecenia na wykonanie przeprowadzki zapewnia swoim klientom dostawę odpowiedniej ilości kartonów, taśm, folii stretch, folii bąbelkowych oraz innych rodzajów materiałów pakowych. Jeżeli klient decyduje się na rozszerzenie pakietu usług, możemy także zapakować wszystkie jego rzeczy do kartonów i je właściwie zabezpieczyć, a także rozpakować je w miejscu, do którego się przeprowadza. Oprócz tego może także zająć się utylizacją niepotrzebnych już mebli i sprzętu elektronicznego oraz posprzątaniem lokalu po jego opuszczeniu.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę przeprowadzki wykonanej przez specjalistów?

Dokładna cena wykonania przeprowadzki zależy przede wszystkim od dwóch czynników: od ilości przewożonych rzeczy oraz od szacowanego lub realnego  czasu wykonania usługi. Oba te czynniki są ze sobą mocno powiązane, ponieważ od ilości przewożonych rzeczy (oraz od ich gabarytów) będzie zależało też to, ile samochodów i ilu pracowników firmy transportowej będzie musiało wziąć udział w przeprowadzce oraz ile w sumie zajmie to czasu. Niektóre firmy, które zajmują się świadczeniem tego typu usług (np. wspomniana wcześniej w tekście firma Global Service), mają dwa cenniki usług: cennik godzinowy, w którym cena zależy od ilości czasu, jaki był konieczny na jej wykonanie lub cennik ryczałtowy, który dotyczy przeprowadzek typu Exclusive i oprócz przeniesienia i przewozu wszystkich rzeczy obejmuje także szereg innych elementów.

Co ciekawe, większość firm transportowych, które zajmują się świadczeniem tego typu usług w różnych miastach, ma zazwyczaj różne cenniki w różnych miastach. Inną cenę będzie trzeba więc zapłacić za przeprowadzkę w Warszawie, a inną za przeprowadzkę w Gdańsku, Poznaniu czy w Krakowie. Jest to związane przede wszystkim z cenami tego typu usług dyktowanych przez konkurencję, z ilością firm konkurencyjnych i z ilością klientów, którzy w danym mieście czy w danym regionie decydują się na korzystanie z tego typu usług.