26 czerwca 2020

Kategoria:
Inne

Konstrukcje namiotowe średnie – gdzie i kiedy się przydają?

Choć namioty kojarzą nam się przede wszystkim z nocowaniem na łonie natury, to konstrukcje tego typu – choć oczywiście na dużą większą skalę i inaczej skonstruowane – znajdują również bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Możemy je podzielić na różne rodzaje biorąc pod uwagę rozmaite kryteria, między innymi gabaryty. W jakich sytuacjach sprawdzą się konstrukcje namiotowe określane jako średnie?

Czym jest średnia konstrukcja namiotowa?

Średnie konstrukcje halowe to – podobnie jak konstrukcje lekkie i ciężkie – tymczasowe obiekty, które mogą być użytkowano jako przestrzeń dla różnego rodzaju działalności gospodarczej, między innymi produkcji czy magazynowanie towarów. I podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów konstrukcji, cechą charakterystyczną tych obiektów są ich rozmiary.

W nasze ofercie posiadamy namioty w dwóch średnich wariantach – mówi przedstawiciel firmy VigvamPierwszy z nich to obiekty o szerokości od 6 do 12 metrów, których wysokość ściany bocznej wynosi od 2 do 4,5 metra, zaś długość segmentu od 3,5 do 5 metrów. Kąt nachylenia dachu w tym wariancie to 23 stopnie zaś rama całego obiektu ma 160 mm. Namioty z drugiego wariantu różnią się jedynie szerokością, która w ich przypadku wynosi od 10 do 14 metrów oraz ramą konstrukcji, posiadającą 300 mm – pozostałe parametry pozostają bez zmian.

Niezależnie od wybranego wariantu, konstrukcja namiotowa może być kryta przy użyciu różnego rodzaju materiałów takich jak plandeki, blachy, płyty izolacyjne – istnieje również możliwość pokrycia tych materiałów nadrukami w celach marketingowych. Ponadto namiot można wyposażyć w takie elementy jak bramy rolowane, drzwi BHP czy okna z PCV.

Zastosowanie konstrukcji namiotowych

Jak zostało wspomniane wcześniej, konstrukcje namiotowe – w tym te określane jako średni – znajdują bardzo szerokie w wielu różnych dziedzinach gospodarki. Używa się ich między innymi w branży

  • Gastronomicznej – korzystają z niej bary czy restauracji w okresie wiosenno-letnim, a także firmy cateringowe podczas wydarzeń kulturalnych na otwartej przestrzeni
  • Produkcyjnej – możliwość wyposażenia namiotu w elektryczność, wentylację czy klimatyzację sprawia, że może on posłużyć jako przestrzeń do wytwarzania towarów albo ich magazynowania.
  • Eventowej – a więc przeznaczona do organizacji imprez kulturalnych, takich jak koncerty, spotkania autorskie, czy nawet dyskoteki.

Jak widać, zakres potencjalnych zastosowań dla konstrukcji namiotowych jest bardzo szeroki, a montaż prosty i szybki. Dlatego stanowią one świetną alternatywę dla obiektów wznoszonych na stałe.