drewniane molo na jeziorze
18 stycznia 2022

Kategoria:
Inne

Kluszkowce dla najmłodszych. Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Warto pamiętać, że stres dotyka wszystkie grupy wiekowe, zwłaszcza w czasie pandemii Covid-19. Ferie zimowe lub dłuższy weekend to zatem idealna okazja, aby odpocząć od negatywnych emocji i spędzić więcej czasu z dziećmi, które również potrzebują odrobiny relaksu. Wiele osób decyduje się na „rzucenie wszystkiego i wyjechanie w…” Pieniny, a dokładniej: do Kluszkowiec. Oto lista atrakcji, jakie spodobają się młodzieży.

Kluszkowce znajdują się w woj. małopolskim, w Kotlinie Nowotarskiej, którą obejmują ramiona Pienin oraz Beskidów Zachodnich. W miejscowości znajduje się zbiornik zaporowy na Dunajcu, tj. Jezioro Czorsztyńskie – wodne zwierciadło dla góry „Wdżar”, określanej także jako „Śpiący Wulkan”. Krajobraz dopełniają lasy, zamek położony nad pobliskim akwenem oraz drewniane, góralskie chaty, w jakich kryją się karczmy należące do lokalnego ośrodka narciarskiego. Warto jednak podkreślić, że Kluszkowce oferują nie tylko piękne widoki, ale również szereg atrakcji.

Atrakcje rekreacyjne i turystyczne w Kluszkowcach 

Małopolska to dobre miejsce, żeby spędzić swoje ferie zimowe, a zwłaszcza – w proponowanej miejscowości. Atrakcje rekreacyjne w Kluszkowcach cieszą się szczególną popularnością wśród młodzieży, ponieważ lokalny ośrodek (tj. „Czorsztyn-ski”) oferuje wiele ciekawych aktywności. Warto tutaj wyróżnić:

  • naukę jazdy na nartach i snowboardzie w szkółce, którą prowadzi doświadczona kadra (wyszkolona również w pracy z dziećmi z zespołem Aspergera lub autyzmem),
  • kulig z ogniskiem i pochodniami oraz imprezy taneczne z DJ-em bądź kapelą góralską,
  • zawody, gry i zabawy na śniegu, np. olimpiada zimowa.

Resort „Czorsztyn-ski” proponuje także organizację różnych wycieczek turystycznych, w tym – wyjazdów narciarskich. Ośrodek zabiera również gości na podróż po najważniejszych punktach na pienińsko-podhalańskiej mapie, np. do zamku w Czorsztynie czy zapory w Niedzicy. Warto też wspomnieć o tym, że kompleks oferuje aż 8 tras narciarskich (w tym biegowych), które są sztucznie naśnieżane oraz 6 wyciągów, a także wypożyczenie sportowego sprzętu zimowego.

Atrakcje w Kluszkowcach w sezonie letnim 

Nie trzeba czekać na kolejne ferie zimowe, aby wybrać się do Kluszkowiec. Powrót do ośrodka „Czorsztyn-ski” jest możliwy również podczas lata – atrakcje oferowane przez resort sprawią, że dzieci i młodzież będą aktywne w trakcie wspólnych wakacji. Do takich perełek np. należą:

  • plażowanie oraz rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim,
  • wspinaczka, mosty linowe i tyrolka w kamieniołomie,
  • rafting – ekstremalny spływ po Dunajcu,
  • tor saneczkowy.