koparka
13 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Kiedy warto wynająć koparkę?

Koparka to jeden z podstawowych sprzętów wykorzystywanych na budowie. Nic dziwnego – w końcu ma ona szerokie zastosowanie, zwłaszcza jeśli jest ulepszona o dodatkowe funkcje. Koparka może być wykorzystywana na różnych etapach budowy. Jednak nie zawsze trzeba posiadać swój własny sprzęt. Czasem wystarczy go wypożyczyć. Kiedy taka opcja jest dobrym rozwiązaniem?

Zastosowanie koparek

Koparek na budowie można używać już od pierwszych etapów prac, na przykład podczas przygotowywania fundamentów. Sprawdzają się też w przypadku innych wykopów – pod staw, szambo lub wodociągi. Wykorzystuje się je również w przypadku wyburzeń, zagęszczania gruntów czy prac przeładunkowych. Zakres możliwych prac się zwiększa, kiedy do koparek doda się odpowiedni osprzęt.

Kiedy zdecydować się na wynajem koparki?

Koparki mają szerokie zastosowanie i sprawdzają się w przypadku wielu prac, ale nie zawsze trzeba je kupować, można je też wypożyczyć. Kiedy jest to dobry pomysł?

  • Zapotrzebowanie przez określony czas

Być może nie potrzebujesz koparki długoterminowo – chcesz ją wykorzystać jedynie przez jakiś czas. W takiej sytuacji zakup koparki będzie tylko niepotrzebnym wydatkiem. Znacznie lepszy pomysł to wypożyczenie jej.

  • Awaria urządzeń posiadanych przez firmę

Awarie zdarzają się wszędzie. Nawet w przypadku sprzętu wysokiej jakości nie można całkowicie wykluczyć takiego ryzyka. Jak tłumaczy pracownik firmy Martrans z Dąbrowy Górniczej, współczesny postęp technologiczny wymaga od wykonawców realizacji zleceń z wykorzystaniem coraz bardziej specjalistycznego sprzętu budowlanego. Podkreślić należy fakt, że takie urządzenia są niezwykle drogie. Dlatego nawet największe przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na zakup najlepszych rozwiązań. A zatem, jeśli w Twojej firmie zdarzy się awaria, w czasie oczekiwania na naprawę koparki możesz wynająć sprzęt. Dzięki temu zostanie zachowana ciągłość pracy, a Ty nie będziesz musiał narażać dobrej opinii o Twoim przedsiębiorstwie niedotrzymaniem terminów.

  • Szybki rozwój firmy

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo zaczęło się dynamicznie rozwijać i masz coraz więcej klientów, to pewnie będziesz potrzebował większej ilości sprzętu, w tym koparek. Jednak na początku możesz nie mieć funduszy na zakup nowego wyposażenia. W tym przypadku wynajem koparki to świetny pomysł. Dzięki temu będziesz mógł utrzymać tempo rozwoju firmy, a brak własnych maszyn Cię nie powstrzyma.

Chociaż koparki są niezwykle przydatne, to w niektórych sytuacjach znacznie bardziej opłaca się je wynająć. Warto wtedy skorzystać z usług zaufanej firmy, która dba o swój sprzęt i utrzymuje go w dobrym stanie.