magazynowanie mienia
11 grudnia 2020

Kategoria:
Inne

Kiedy warto skorzystać z usługi magazynowania mienia?

Usługa magazynowania mienia polega na transporcie i przechowaniu prywatnego lub firmowego dobytku w strzeżonym magazynie. Mienie jest odpowiednio pakowane oraz umieszczane w magazynie w sposób, który zapewnia mu optymalne warunki przechowywania. Usługi magazynowania to coraz popularniejszy rodzaj usług firm przeprowadzkowych. Z magazynów korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na tę usługę.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z magazynowania mienia?

Magazynowanie mienia w bezpiecznym i pojemnym magazynie to atrakcyjna usługa rekomendowana w bardzo szerokim zakresie przypadków. Usługi magazynowania często wybierane są na okres remontu mieszkania lub biura, kiedy to powstaje potrzeba przewozu mienia na określony czas do magazynu, aby uwolnić powierzchnie dla ekipy remontowej i w bezpiecznych warunkach przechować dobytek. Profesjonalna firma zabezpieczy nasze meble, spakuje wszystkie rzeczy osobiste oraz przetransportuje i zmagazynuje je na okres, który będzie niezbędny do wykonania wszystkich prac remontowych.

Magazynowanie mienia to również idealne rozwiązanie, np. podczas przeprowadzki firm w Warszawie, gdy nie możemy ze sobą zabrać wszystkich rzeczy biurowych. Często się tak zdarza, gdy firma zmienia swoją lokalizację, a w nowej siedzibie nie ma miejsca na meble, czy sprzęt biurowy. Z magazynowania korzystają także firmy, które zawiesiły działalność gospodarczą lub po prostu brakuje im powierzchni magazynowej. Wiele firm w związku z trwającą pandemią straciło płynność finansową i nie jest w stanie opłacić ogromnych czynszów za wynajęcie biura, dlatego, aby przetrwać ten trudny czas, dobrym rozwiązaniem jest właśnie magazynowanie firmowego mienia do czasu wznowienia działalności. Istnieje też dużo przypadków, w których pracownicy przeszli na pracę zdalną, a najtańszą opcją na przetrwanie, jest rezygnacja z biura i przechowanie wyposażenia biurowego właśnie w wynajętym magazynie.

W profesjonalnych magazynach przechować możemy także sprzęt sezonowy, np. narty, deskę do snowboardu, deskę z żaglem, rowery, czy opony zimowe. Jeżeli posiadamy ważne dla nas i sentymentalne przedmioty, których nie chcemy wyrzucać, a nie mamy na nie miejsca w mieszkaniu, magazyn również będzie dobrym pomysłem. Do wyboru mamy różne powierzchnie magazynowe, najczęściej mają one wielkość od 8 do 20 m2. Niektóre firmy oferują także możliwość przechowywania rzeczy osobistych w małych skrzyniach plastikowych lub kartonach tekturowych.

Jakie są zalety magazynowania mienia?

Korzystanie z magazynów to przede wszystkim komfort uzyskania dodatkowej powierzchni, którą można zagospodarować w inny sposób. Mienie, które chcemy przechować na czas remontu, wyjazdu, czy przeprowadzki jest w pełni bezpieczne, dlatego nie musimy się przejmować, że zostanie ono zniszczone lub zabrane przez osoby trzecie. Możliwość przechowania mienia w magazynach daje nam również czas na decyzję, co należy zrobić z tymi rzeczami, które nie będą nam już potrzebne. Może przekażemy je komuś innemu, a nawet odsprzedamy z zyskiem?

Możemy zapewnić, że dzięki podjętym przez nas działaniom każde mienie będzie u nas bezpieczne. Magazyny znajdują się na terenie zamkniętym i są pod stałą kontrolą, a nad całością czuwa monitoring zewnętrzny wokół budynku oraz monitoring wewnętrzny – zauważa specjalista z firmy Global Service, która w magazynach w Gdańsku przechowuje zarówno mienie należące do firm, jak i do osób prywatnych – Nasze magazyny są ogrzewane oraz gwarantują odpowiednią wilgotność powietrza – dodaje.

Większość magazynów, w których będziemy chcieli przechowywać swoje mienie, objętych jest ochroną profesjonalnej agencji ochrony, a jej pracownicy pełnią całodobowy dyżur. Co więcej, magazyny wyposażone są w urządzenia monitorujące stężenie dymu i alarmują o wszelkich niebezpieczeństwach. Dlatego nie musimy się martwić o przechowywane mienie i śmiało możemy korzystać z usług magazynowania, tym bardziej że przedmioty znajdujące się w przechowalni są dodatkowo ubezpieczone polisą.