Usługi kancelarii prawnej
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Nie trzeba złamać prawa, by móc potrzebować pomocy kancelarii prawnej. Kwestie dotyczące spadku, założenie działalności gospodarczej, weryfikacje umowy, uzyskanie obywatelstwa… profesjonaliści pomogą w każdej sytuacji. Prawnicy specjalizują się w różnych sprawach – np. cywilnych, gospodarczych, podatkowych czy finansowych. W związku z tym coraz więcej osób korzysta ze wsparcia doświadczonych ekspertów. Kiedy warto postawić na ich usługi?

Kancelaria prawna – w czym może pomóc?

Kupno samochodu, zawarcie umowy, podpisanie dokumentów, alimenty… kancelarie prawne oferują wsparcie w każdej dziedzinie życia. Coraz częściej z ich usług korzystają pracodawcy i pracownicy. W tym ostatnim przypadku nierzadko chodzi o weryfikację umowy, spóźnione zapłaty wynagrodzeń, jak i odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę. Zdarzają się również sytuacje, kiedy zatrudniona osoba szuka pomocy ze względu na dyskryminację, mobbing, naruszenie dób osobistych czy wydłużanie czasu pracy. W tym przypadku kancelarie prawne są nieocenione – ze starannością dbają o interes klienta.

Pracodawcy zaś potrzebują wsparcia podczas opiniowania, przygotowywania regulaminów i wynagrodzeń, a także ustalania warunków zakazu konkurencji. Prowadzący firmę chętnie konsultują też kwestie związane ze sprawami podatkowymi i skarbowymi. Jest to gwarancją bezpieczeństwa biznesu i finansów.

Z usług kancelarii prawnej korzystają także osoby, których dotyczą kwestie spadkowe, konieczność ustalenia alimentów, opieki nad dzieckiem, jak i wystąpienie o rozwód. Prawo rodzinne bywa bardzo wymagające, dlatego warto postawić na wsparcie dobrego eksperta.

Kiedy jeszcze kancelaria prawna jest pomocna?  

Z oferty kancelarii mogą skorzystać też cudzoziemcy, którzy starają się o obywatelstwo lub chcą uzyskać pozwolenia na pobyt i pracę. Z radcą prawnym szybciej też otrzymają zezwolenie na nabycie mieszkania.

Ponadto prawnik bywa niezastąpiony w kwestiach prawa własności przemysłowej, jak i administracyjnych – w przypadku odmowy lub uznania osoby za bezrobotną czy podczas pozbawienia prawa do zasiłku. Jego pomoc jest często niezbędna przy dochodzeniu roszczeń na przykład sporządzaniu wezwań do zapłaty. Do zadań kancelarii należy też prowadzenie i nadzorowanie postępowań egzekucyjnych.

Jak mówi specjalista z Kancelarii Radców Prawnych Chrapkiewicz, Gworek, Hejosz, profesjonaliści zajmują się też obsługą prawną spółek prawa handlowego.  W skład takich usług wchodzi m.in. doradztwo dla firmy oraz analiza podejmowanych inwestycji kapitałowych i innych decyzji biznesowych.