5 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Kiedy warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej?

Kancelarie prawne obecnie nie są już rzadkością, a niejedno profesjonalne biuro można spotkać w każdym większym mieście. Świadcząc usługi klientom prywatnym i biznesowym, kancelarie pomagają rozwiązań trudne problemy. Umiejętność interpretacji przepisów prawa często jest ratunkiem w sytuacjach, z których pozornie nie ma wyjścia. Dowiedz się, kiedy warto wybrać się po pomoc biura prawnego.

Specjalizacja – pierwszy krok na drodze wyboru usług

Chociaż przez większość osób prawo jest rozumiane w ogólnym znaczeniu w rzeczywistości jest to bardzo szeroka dziedzina wiedzy. W efekcie trudno spotkać prawnika, który zna się na wszystkim, począwszy od prawa pracy, po prawo karne czy cywilne. Podobnie jak w medycynie każdy lekarz ma swoją specjalizację, tak i w kancelariach prawnych można spotkać ekspertów, które świadczą usługi w określonej dziedzinie. Aby uzyskać fachową pomoc, musisz przede wszystkim określić charakter swoich problemów, a następnie wybrać kancelarię, w której otrzymasz pomoc z tej właśnie dziedziny. Przykładowo Kancelaria Adwokacka Paweł Świetlicki z Suwałk udzieli Ci porady i pomoże rozwiązać problemy prawne, jeśli chcesz starać się o spadek, opiekę nad dziećmi po rozwodzie czy popadłeś w konflikt z prawem. Decydując się na pomoc prawną kancelarii masz do wyboru:

  • prawo pracy,
  • prawo cywilne,
  • prawo karne,
  • prawo rodzinne,
  • prawo spadkowe,
  • prawo podatkowe,
  • prawo gospodarcze,
  • prawo administracyjne i finansowe,
  • prawo międzynarodowe
  • prawo procesowe.

Kiedy prawnik jest niezastąpiony?

Jedną z cech prawa jest jego zawiłość. Rozwiązywanie problemów prawnych wymaga nie tylko znajomości podstaw, ale też umiejętności interpretacji skomplikowanych przepisów. Osoba prywatna, która nigdy nie miała styczności z prawem, może poświecić wiele godzin na znalezienie odpowiedniego przepisu i mieć problemy z jego zrozumieniem. Z tych niedogodności korzystają różne firmy i instytucje, które „wymuszają” na klientach dodatkowe opłaty czy odmawiają wykonania usługi. Z pomocy prawnej możesz skorzystać, jeśli chcesz podpisać umowę kredytową, wziąć maszynę w leasing, przeprowadzić proces spadkowy lub uzyskać odszkodowanie za wypadek. Kancelaria przeprowadzi cię przez cały proces. Dzięki znajomości procedur zaoszczędzi też Twój czas i pomoże wynegocjować najkorzystniejsze warunki.

Do kancelarii prawnej warto się zwrócić również wtedy, gdy zakładasz firmę i chcesz mieć pewność działania zgodnie z prawem. Znajomość przepisów pomoże w podpisaniu intratnej umowy i zagwarantuje Ci rekompensatę, jeśli kontrahent się z niej nie wywiąże.

Zastępstwo procesowe i reprezentacja w urzędach 

Jedną z usług, jakie świadczą kancelarie prawne, jest zastępstwo procesowe. Możesz z niego skorzystać wówczas, gdy przed sądem toczy się postępowanie karne w Twojej sprawie lub wytoczono Ci proces cywilny lub administracyjny. Dzięki adwokatowi masz szanse na korzystniejszy wyrok. Specjalista pomoże Ci też prawidłowo sporządzić pisma takie jak pozew cywilny czy apelacja. Radca prawny może też reprezentować klienta w urzędach.

Klienci prywatni i biznesowi mogą też korzystać z jednorazowych porad prawnych. Wiele kancelarii oferuje usługi takie jak: sporządzanie pisma do sądu, ocena poprawności prawnej umowy kupna-sprzedaży czy określenie możliwości i praw, jakie przysługują ewentualnemu spadkobiercy.