10 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Kiedy warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej?

Kancelaria prawna może pomóc rozwiać wątpliwości np. w kwestii umowy kredytowej bądź prawa spadkowego, jak również na bieżąco świadczyć kompleksowe usługi w ramach prowadzenia działalności gospodarczej lub w toku procesów sądowych. W jakich konkretnie sytuacjach warto skorzystać z usług prawnika? Dowiedz się, kiedy przydadzą się jego usługi zarówno w sprawach rozwiązywanych sądowo, jak i w kwestiach pozasądowych.

W jakich sytuacjach prawnik jest niezastąpiony?

Usługi prawne są nieocenione przede wszystkim w toku spraw sądowych. Z pomocy kancelarii można skorzystać np. w ramach usługi jaką jest zastępstwo procesowe w postępowaniach sądowych – pomoc adwokata przyda się wtedy zarówno w sądowym postępowaniu karnym, jak i procesowym postępowaniu cywilnym bądź administracyjnym. W takich sytuacjach prawnik może być obrońcą oskarżonego lub podejrzanego bądź pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego lub innych uczestników. Oprócz tego, specjalista kancelarii będzie niezastąpiony także podczas tworzenia pisma procesowego. Mogą to być pisma składane poza rozprawą, jak również pisma specjalne takie jak apelacje, skargi kasacyjne i pozwy cywilne. Ponadto, podczas toczącego się postępowania sądowego koniecznym może okazać się złożenie wniosków dowodowych, w czym także pomoże kancelaria prawna.

Kiedy przyda się pozasądowa pomoc prawna?

Warto jednak podkreślić, że pomoc prawnika przyda się nie tylko wtedy, gdy toczy się postępowanie sądowe. Z usług kancelarii korzysta się np. w przypadku, gdy klientom zależy na zawarciu ugody pozasądowej.

To z pewnością świetna alternatywa dla sprawy sądowej, gdyż jest nie tylko szybsza, ale i tańsza. Wielokrotnie pomagaliśmy klientom, w których strony dokonały ustępstw w ramach umowy cywilnoprawnej bez wszczynania procesu – podkreśla adwokat z Kancelarii Adwokackich Miastkowskich w Koninie i Słupcy.

Ponadto, kancelarie prawne pomagają także podmiotom gospodarczym i świadczą dla nich usługi kompleksowe, obejmujące m.in. doradztwo z zakresu prawa pracy, opracowywania umów, regulaminów pracy, reprezentacje w procesach sądowych i przed urzędami. Dodatkowo, umiejętności i widza adwokata przydadzą się także w sporach pozasądowych – specjalista może m.in. prowadzić negocjacje i pomagać w ustaleniu warunków ugód pozasądowych. Dodatkowo, prawnicy świadczą jednorazowe porady prawne dla klientów indywidualnych. Z ich pomocy można skorzystać w różnych sytuacjach m.in. w wyjaśnieniu umowy kredytu, w kwestiach odrzucenia spadku bądź ustalenia prawa własności.