21 marca 2021

Kategoria:
Inne

Kiedy warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Sprzedaż, zakup bądź wynajem nieruchomości, wbrew pozorom, nie należą do najprostszych. Aby dokonać transakcji na dobrych warunkach i możliwie najkrótszym czasie, nie wystarczy wystawienie bądź znalezienie odpowiedniego ogłoszenia. Należy zadbać o bezpieczeństwo transakcji, dopełnić wszelkich formalności i wiedzieć, jak postępować, gdy pojawią się problemy formalno-prawne. Podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto skorzystać z biura nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż mieszkania, domu czy działki to żmudny, wymagający czasu i cierpliwości proces. Należy się do niego odpowiednio przygotować: określić cel sprzedaży, przygotować stosowne dokumenty oraz samą nieruchomość. Sprzedaż nieruchomości może sprawiać trudności, szczególnie jeżeli robimy to po raz pierwszy. Warto więc zdecydować się na pomoc biura nieruchomości. Jego pracownicy przeprowadzą nas przez ten proces krok po kroku i pomogą na każdym jego etapie, znacząco go upraszczając. Doświadczony pośrednik dobrze zna rynek nieruchomości, więc może nam podpowiedzieć w kwestii wyceny oraz przygotuje za nas ofertę w taki sposób, aby była atrakcyjna i cieszyła się powodzeniem. Biuro nieruchomości zajmie się za nas także prezentacją lokalu potencjalnym nabywcom, więc nie musimy odbierać masy telefonów i pędzić na spotkania, zrywając się z pracy bądź zaniedbując prywatne sprawy. Możemy liczyć na pomoc również w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów sądowych, urzędowych oraz odpisów z księgi wieczystej, a pośrednicy zadbają o to, aby sprzedaż nieruchomości była całkowicie bezpieczna.

Ponieważ w grę wchodzą spore kwoty pieniędzy, potencjalni nabywcy będą się starać, aby uzyskać możliwie jak najniższą cenę. Wówczas pośrednik zajmie się za nas negocjacjami i w umiejętny sposób przedstawi wszystkie atuty naszej nieruchomości, abyśmy mogli zawrzeć satysfakcjonującą transakcję – dodaje nasz rozmówca z biura nieruchomości Kosicki.

Zakup nieruchomości

Na kupujących nieruchomości czeka mnóstwo pułapek. Pracownicy biura nieruchomości skrupulatnie sprawdzają oferty nieruchomości, zanim umieszczą je w swoim katalogu i zaprezentują swoim klientom. Sprawdzają stan prawny lokalu oraz weryfikują osoby, które chcą dokonać sprzedaży, aby proces zakupu był w pełni bezpieczny. Ponadto profesjonalne biuro nieruchomości współpracuje z zespołem specjalistów i rzeczoznawców, którzy sprawdzą nieruchomość pod względem budowlanym, technicznym, administracyjnym czy finansowym. Pośrednicy nieruchomości zajmą się za nas także poszukiwaniem oferty, która będzie odpowiadała naszym potrzebom i oczekiwaniom. Biura nieruchomości mają dostęp do większego wyboru nieruchomości, więc często zdarza się tak, że pośrednicy znający nasze preferencje prezentują nam nieruchomość jeszcze przed wystawieniem ogłoszenia, co znacząco przyspiesza proces kupna i pozwala zapobiec sytuacji, gdy ktoś inny nas ubiegnie. W przypadku znalezienia idealnej dla klienta nieruchomości, pośrednicy zajmą się za nas negocjacjami ze sprzedającym i uzyskaniem najkorzystniejszej dla nas oferty.

Wynajem nieruchomości

Warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości także podczas wynajmu mieszkania. Jego pracownicy jeszcze przed wykonaniem zdjęć oraz przygotowaniem ogłoszenia podpowiedzą, co można zrobić, aby nasza oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna. Prywatne ogłoszenia wynajmu w większości okazują się nieskuteczne, tymczasem wystarczy np. właściwe zaprezentowanie okien i podłóg, odświeżenie i odpersonalizowanie wnętrza czy sezonowy wystrój, aby znaleźć najemców. Z drugiej strony pracownicy biura nieruchomości zadbają o to, aby znaleźć odpowiednich kandydatów i właściwie zabezpieczyć nasz lokal od strony prawnej, żeby zapobiec ewentualnym zniszczeniom bądź zaleganiu z płatnościami. Pośrednicy przygotują dla nas profesjonalną umowę i załatwią wszelkie formalności, jak przepisanie umów związanych z mediami, szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy czy poświadczenie notarialne.