jazdy-doszkalajace
3 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Kiedy i dlaczego warto zapisać się na jazdy doszkalające?

Bycie dobrym kierowcą wymaga ogromnej wiedzy, a przede wszystkim praktyki. Standardowy kurs na prawo jazdy może się okazać niewystarczający, by zdać egzamin. Bywa także, że nawet doświadczeni kierowcy potrzebują dodatkowych lekcji. Dlatego też jazdy doszkalające to coraz bardziej popularne rozwiązanie. W jakich sytuacjach warto skorzystać z tego typu jazd i na czym one polegają?

Na czym polegają jazdy doszkalające?

Jazdy doszkalające to dodatkowe lekcje jazdy z instruktorem, wykraczające poza standardowych 30 godzin przewidzianych dla obowiązkowego kursu przed egzaminem na prawo jazdy. Warto przy tym zaznaczyć, że jazdy doszkalające nie są przeznaczone wyłącznie dla kursantów pragnących zdobyć uprawnienia, a dla wszystkich osób chętnych szlifować praktyczne umiejętności jazdy samochodem. Zaletą jazd doszkalających jest duża swoboda co do określenia ilości godzin, wyboru szkoły i instruktora. Możemy zdecydować się na dowolną ilość lekcji w zależności od naszych potrzeb.

Największym atutem korzystania z jazd doszkalających w profesjonalnych szkołach nauki jazdy, takich jak Ledwo Jadę w Warszawie, jest możliwość odbywania zajęć w towarzystwie wykwalifikowanych instruktorów. Nikt bowiem lepiej nie wytłumaczy zasad ruchu drogowego w terenie niż doświadczony nauczyciel. Dobry instruktor pomoże pozbyć się złych nawyków, pokaże, jak unikać błędów na drodze i przekaże cenne rady dotyczące bezpiecznej, sprawnej i ekonomicznej jazdy w każdych warunkach. Jazdy doszkalające to sposób na zyskanie większej pewności za kierownicą, pozbycie się lęku przed jazdą i czerpanie satysfakcji z prowadzenia samochodu.

Kiedy skorzystać z jazd doszkalających?

Jazdy doszkalające to dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia samochodu. Kto szczególnie powinien zainteresować się taką możliwością?

  • Kursanci na prawo jazdy – jazdy doszkalające to dobre uzupełnienie podstawowego kursu i sposób na szybsze zdanie egzaminu na prawo jazdy.
  • Osoby, które nie zdały na prawo jazdy – oblany egzamin to stres i utrata pewności siebie, którą można odzyskać podczas jazd doszkalających.
  • Młodzi kierowcy – osoby, które dopiero zdały egzamin i uzyskały prawo jazdy, są niedoświadczone i często boją się jeździć. Jazdy doszkalające pozwolą nabrać wprawy u boku profesjonalnego instruktora.
  • Osoby po dłuższej przerwie w prowadzeniu pojazdów – jeśli przez dłuższy czas nie prowadziliśmy samochodu, np. na skutek choroby, warto przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i dobre nawyki podczas dodatkowych jazd z instruktorem.
  • Zawodowi kierowcy – przedstawiciele handlowi, kurierzy i inne osoby spędzające wiele czasu za kółkiem auta służbowego potrzebują szkolenia z zakresu technik jazdy, np. w trudnych warunkach.

Jazdy doszkalające to też dobre rozwiązanie dla każdego, kto pragnie jeździć bardziej ekonomicznie i sprawniej poruszać się w miejskich korkach. Nic więc dziwnego, że tego typu usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem.