atrakcje turystyczne karwia nocleg
16 września 2020

Kategoria:
Inne

Karwia i jej największe atrakcje turystyczne

Karwia to urocza nadmorska miejscowość, która znajduje się zaledwie 6 km od Jastrzębiej Góry. Nie każdy wie, ale tamtejsza plaża należy do najszerszych nad Bałtykiem, dlatego turyści pokochali to miejsce. Czysty złocisty piasek i przejrzysta woda zachęcają do odwiedzin, ponadto w tej miejscowości zobaczysz ogrom innych atrakcji. O jakich dokładnie mowa?

Karwia – co warto w niej zobaczyć?

Karwia to jedna z najpopularniejszych nadbałtyckich miejscowości, która przyciąga urlopowiczów spragnionych odpoczynku. To właśnie tutaj mogą się zrelaksować w zacisznym miejscu, na złotym piasku. W okolicy znajdują się liczne puby, bary i restauracje, w których prym wiodą tutejsze dorsze, śledzie i szprotki. Oczywiście oprócz dostępnych rarytasów, w Karwii zobaczysz wiele innych atrakcji.

Jedna z nich Nadmorski Park Krajobrazowy, czyli jeden z pierwszych powstałych parków tego typu w Polsce. Obejmuje on północną część Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeję Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i obszary Zatoki Puckiej. To właśnie w nim znajdują się wszystkie typu brzegów, w tym potężne klify i wydmy. W parku jest 14 rezerwatów i dwa stanowiska ochrony ptaków.

– Miłośnicy natury koniecznie muszą odwiedzić Bielawskie Błota i Karwańskie Błota. To malownicze łąki, pozostałości po holenderskich osadnikach z XVI wieku. Bielawskie Błota obfitują w unikatowe rośliny i gatunki, spotkasz tam moroszka białego, który jest pod ochroną. Właśnie te obszary należą do wspomnianego Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

mówi specjalista z Hotel Willa Złota.

W okolicy znajdują się jeszcze inne ciekawe miejsca – Zamek w Krokowej z Muzeum Regionalnym, Mechowskie Groty i Pałac w Kłaninie. W pobliskim Rozewiu warto zwiedzić imponującą latarnię morską, a w Żarnowcu wieżę widokową Kaszubskie Oko.

Nie można nie zajrzeć do Jastrzębiej Góry, gdzie jest Obelisk Gwiazda Północy, tuż przy klifie. To najbardziej wysunięty na północ punkt Polski! Niedaleko Karwii znajduje się też Władysławowo z pięknym portem, wieżą widokową, ocean parkiem i muzeum motyli. Aktywni turyści również będą zachwyceni. Na trasie Karwia – Jastrzębia Góra ciągną się piesze szlaki o różnych stopniach trudności.

Gdzie nocować w Karwii?

Jeśli chcesz korzystać ze wspomnianych uroków nadmorskiej miejscowości, zarezerwuj dogodne zakwaterowanie. Nocleg w Karwii powinien być komfortowy i bogaty w liczne udogodnienia. Przede wszystkim wybierz obiekt, który znajduje się tuż przy plaży. Powinien być także nowocześnie wyposażony oraz oferować największą prywatność, w tym własne łazienki dla każdego odwiedzającego.

Renomą cieszą się hotele, które serwują smaczne śniadania, obiady i kolacje. Wyżywienie na miejscu to nie lata wygoda. W wielu najnowocześniejszych obiektach funkcjonuje centrum SPA. Jeśli więc chcesz w pełni korzystać z wakacji, wybierz właśnie taki komfortowy nocleg!